وقتی جناب استاندار خیانت می‌کند/کمک‌های میلیونی موصل به داعش+سند

داعش امارت اسلامی عراق و شام ,عراق

یک روزنامه انگلیسی نوشت، بیشتر منابع مالی داعش از شهر موصل تامین می شد و این گروه در سوریه بیشترین دستمزد را به عناصرش پرداخت می کند.

العالم به نقل از  روزنامه انگلیسی "تایمز" روز چهارشنبه در گزارشی نوشت: بیشتر کمک مالی به گروه «داعش» از حامیان و نیروهای این گروه در  موصل صورت می گرفت. در این شهر، ماهانه سه میلیون دلار برای خرید سلاح و تجهیزات به این گروه ارائه می شد.
"کاترین فلیپ" نویسنده در بخشی از این مطلب تأکید کرد: داعش اوایل سال پیش دامنه فعالیت هایش را به سوریه توسعه داد، و ابتدا مخالفان را علیه نظام سوریه کمک می کرد، اما موضع آن به سرعت تغییر داد و علیه مخالفان وارد جنگ شد.
فیلیپ خاطرنشان کرد، در بین گروه‌هایی که در سوریه در حال جنگ هستند، داعش بیشترین منابع مالی را در اختیار دارد و بیشترین دستمزد را به عناصر خود می پردازد، و بهترین و پیشرفته ترین سلاح ها را در اختیار آن قرار می دهد.

در همین زمنیه خبرگزاری تسنیم به نقل از عراق القانون نوشته است :بسیاری از منابع خبری عرب زبان سندی را از خیانت استاندار نینوی منتشر کردند که طی آن وی به همه ادارات رسمی در این استان دستور داده است تا کلیه اسناد دولتی را سوزانده و در مقابل افرادی که آنان را مجاهدین خوانده است مقاومت نکنند.

متن دستور استاندار نینوی به شرح زیر است:
با توجه به شرایط بسیار سختی که استان در حال تجربه کردن آن است و باور ما به عدم توانایی ارتش در مقابله با مجاهدین، دستورات زیر باید در تمام ادارات دولتی در سطح استان اجرا گردد: ازبین بردن و سوزاندن تمامی قرارداد‌ها و اسنادی که حاوی امضای استاندار است.

هیچ‌یک از کارمندان و کارگران نباید با مجاهدان (تروریست‌های داعش) مقابله کرده و باید برای محافظت از جان‌ها و اموال به هر نحو ممکن فرار کنند.

کاستن از نگهبانی‌های شبانه برای محافظت از جان نیروهای وابسته در صورت سرپیچی فرد خاطی به شدیدترین نحو مجازات شده و از کار خود اخراج خواهد شد و یا به کمیته‌های تحقیق در استان ارجاع داده خواهد شد.

این درحالی است که محمود الصهیود یکی دیگر از نمایندگان ائتلاف دولت قانون اعلام کرده است که اسامه النجیفی صرئیسی پارلمان عراق و برادر او اثیل النجیفی مرتکب  خیانت شده و موصل را به تروریست‌های داعش تحویل داده‌اند، آنان آغوش خود را برای تروریسم باز کرده و فعالیت‌های ارتش در استان نینوی را نپذیرفته‌اند.

حمله نیروهای تروریستی داعش به استان نینوا و مرکز آن شهر موصل از شب دوشنبه آغاز شده و تروریستی کنترل اغلب نقاط این شهر را به دست گرفته‌اند.

52261

کد N331089