مدیرکل اطلاعات استان کردستان:ایجاد امنیت و حفظ آن در جامعه حق مردم است

ايران,وزارت اطلاعات,كرمان

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با تأکید بر این‌که تولید امنیت مهمترین وظیفه وزارت اطلاعات است، گفت: ایجاد امنیت و حفظ آن در جامعه از جمله مطالبات به حق مردم است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مدیرکل اطلاعات استان کردستان در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان که به مناسبت هفته سربازان گمنام برگزار شد، با بیان این‌که سیستم اطلاعاتی کشور فعالیت های گسترده ای را در سطح کشور انجام می دهد، اظهارکرد: این مأموریت ها پایین‌ترین رده سازمانی تا مسئولان عالی رتبه را در بر می گیرد و هر چه سطح این مسئولیت ها بالا می رود، رسالت های افراد نیز بیشتر می شود.

وی افزود: ما بنا به رسالت خود هیچ وقت نمی‌توانیم بسیاری از اقدامات انجام شده را به مردم ارائه دهیم؛ چرا که به امنیت جامعه خلل وارد می کند و زمینه امنیت را به هم ریخته و التهاب به وجود می آورد.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان، با اشاره به این‌که اولین هدف برای رسیدن به ایجاد امنیت در جامعه، انجام ماموریت‌ها و اقدامات پیشگیرانه است، بیان کرد: بیشترین حجم فعالیت های اداره کل اطلاعات در راستای ایجاد آرامش و پیشگیری است.

وی با اشاره به این‌که در سال گذشته بیشترین وقت این اداره کل با مباحث "توجیهی" سپری شده است، افزود: برگزاری جلسات توجیهی بین سرکرده های گروه های تکفیری و علمای اهل سنت استان و همچنین برگزاری کلاس های توجیهی برای عامه مردم، نخبگان، دانشجویان و روحانیان سطح استان از جمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با تأکید بر این‌که مسایل حوزه فرهنگی استان نباید توسط سیستم اطلاعاتی کنترل شود، گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه‌های فرهنگی باید در این حوزه مدیریت کرده و با ارائه بسته‌های فرهنگی مناسب و مطرح کردن آن در شوراهای مربوطه نگذارند پای مسایل امنیتی در حوزه فرهنگی باز شود.

وی با تأکید بر این‌که باید زمینه فعالیت های فرهنگی در سطح استان کردستان پویاتر و فعال تر شود، گفت: در این راستا و برای تحقق این مهم باید امکانات لازم نیز فراهم شود.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با اشاره به این‌که در حوزه اقتصادی نیز مسایل و چالش های متعددی بوده که بدون سر و صدا اقدامات پیشگیرانه‌ای برای مقابله با آنها صورت گرفته است، بیان کرد: استان کردستان در حوزه گردش پول رتبه اول کشور را دارد و بر همین اساس متأسفانه پول شویی نیز در این استان به میزان بالایی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه سخنان خود اعلام کرد: 11 هزار هکتار از اراضی ملی استان کردستان با قیمت سه هزار و 400 میلیارد تومان فاقد سند مالکیت است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان این‌که کلیه این زمین ها شناسایی شده است، عنوان کرد: تاکنون با اقدامات صورت گرفته توانسته‌ایم برای هزار و 700 هکتار از این زمین ها سند مالکیت صادر کنیم.

وی همچنین وجود تخلف های میلیاردی در حوزه تغییر کاربری زمین های کشاورزی و منابع طبیعی را از دیگر چالش های حوزه اقتصادی استان کردستان ذکر کرد که اداره کل اطلاعات استان اقدامات پیشگیرانه ای برای مقابله با آنها انجام داده است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با تأکید بر این‌که تکریم مردم از دیگر وظایف مهم اداره کل اطلاعات استان در حوزه پیشگیری است، گفت: یکی از مأموریت های مهم ما برای ایجاد آرامش در جامعه، تکریم مردم و ارباب رجوع است که در این راستا برای مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی جلسات توجیهی گذاشته و آنها را به سمت تکریم ارباب رجوع تشویق کرده‌ ایم.

وی تأکید کرد: ما با کسانی که به دنبال خدشه وارد کردن و اخلال به امنیت مردم هستند به شدت برخورد خواهیم کرد و خود را فارغ از کلیه جریانات سیاسی و تابع دستورات مقام معظم رهبری دانسته و فقط در چار چوب بیانات ایشان گام بر می داریم.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان این‌که یکی دیگر از وظایفی را که امسال شروع کرده ایم، مبارزه با فساد اداری است، عنوان کرد: کمک به حوزه سرمایه گذاری و اشتغال در استان کردستان نیز از اولویت های کاری ما در سال جاری است.

وی ایجاد امنیت و حفظ آن را از مهمترین عوامل توسعه استان ذکر کرد و گفت: اداره کل اطلاعات استان کردستان در راستای ایجاد امنیت و حفظ آن، از امر سرمایه گذاری و ایجاد زمینه های لازم برای توسعه استان حمایت خواهد کرد.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان، در ادامه سخنان خود تلاش در جهت ایجاد ناامنی در کردستان را مهم ترین چالش پیش رو از سوی گروه های ضد انقلاب دانست و اظهار کرد: تلاش در جهت تشدید اختلاف میان شیعه و سنی، ایجاد شکاف امنیتی و بی اعتمادی بین مردم و حاکمیت و تلاش در جهت رواج بی بند و باری و بی اخلاقی، از جمله دیگر اقدامات گروه های ضد انقلاب در این راستا است.

وی با تأکید بر این‌که سرویس های اطلاعاتی غرب از جمله آمریکا و اسراییل اهداف مهمی را در استان کردستان دنبال می کنند، گفت: مدیریت گروه های ضد انقلاب، تماس با نخبگان با هدف ایجاد شکاف امنیتی و بی اعتمادی بین مردم و حاکمیت، گسترش بسته های مبتذل فرهنگی در کردستان و حرمت شکنی نیز از جمله این اهداف است.

مدیرکل اطلاعات استان کردستان تأکید کرد که کردستان ویژگی های مهمی از جمله زبان، تاریخ، فرهنگ و ارتباطات قومی و طایفه ای دارد که دشمن به خوبی آن ها را شناسایی کرده و از آن ها برای اغفال جوانان جهت رسیدن به اهداف خود استفاده می کند.

وی با تأکید براین‌که کردستان استان فرهنگی بوده که این مهم برای نظام فرصت مناسبی است، خاطرنشان کرد: باید کوشید تا فرهنگ کُردی ما بیشتر مورد توجه قرار گرفته و بیش از پیش مورد توجه مرزهای خارج از کشور باشد.

وی با اشاره به این‌که باید سعی کنیم به سمت مدیریت اوضاع امنیتی استان برویم نه جلوگیری از آن، یادآور شد: یکی از مباحثی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که شیعه و سنی برای ما فرقی ندارد و کسی که بخواهد امنیت مردم را بر هم بزند با برخوردهای قانونی اداره کل اطلاعات مواجه خواهد شد.

انتهای پیام

کد N330851