واکنش داعش به اعلام حالت اضطراری در عراق

تسنیم نوشت:

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی "سی ان ان"، گروه داعش به اعلام حالت اضطراری و بسیج عمومی از سوی نوری المالکی نخست وزیر عراق واکنش نشان داد و خواهان "آماده باش همه عناصرش" برای آنچه آن را "یاری رساندن به مجاهدان در شهر موصل خواهد"، شد.
گروه داعش در تعدادی از صفحه های مورد استفاده خود برای انتشار بیانیه هایش در شبکه اجتماعی توییتر تحت عنوان "اطلاعیه مهم از شیخ عمر الشیشانی" نوشت: "آماده باش عمومی در همه ایالت های دولت اسلامی برای یاری رساندن به برادران در موصل و مقابله با هر وضعیت اضطراری. این اطلاعیه به منزله دستور است".
گروه داعش در صفحه دیگری در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: "منتظر بشارت باشید! سایر شهرها به موصل ملحق می شوند... دولت اسلامی تاریخ را دوباره می نویسد و دوباره نقشه را ترسیم می کند و نسل های آینده به این کار افتخار خواهند کرد و خواهند گفت که ای کاش ما هم در پیروزی و جهاد در کنار آنها بودیم".
این گروه افزود: "تاریخ ثبت خواهد کرد که ابوبکر البغدادی (سرکرده ارشد داعش) سه زندان را در یک روز در سال 1435 هجری قمری آزاد کرد".
گروه مسلح داعش در چند روز اخیر تحرکات نظامی گسترده ای در برخی مناطق شمال عراق داشته است به گونه ای که توانسته شهر موصل و بخش هایی از کرکوک و صلاح الدین را به کنترل خود در بیاورد و درپی آن نیز، نیروهای ارتش عراق به همراه عشایر به مبارزه با این گروه تروریستی پرداخته اند.

5252

کد N330816