شمخانی در دیدار سفیر سوریه:

 حضور تروریست های داعش در عراق زنگ خطری برای منطقه است

سایر حوزه ها

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار سفیر سوریه در تهران گفت: توسعه حضور عناصر تروریست داعش و اقدامات خشونت بار آنان در عراق زنگ خطری برای امنیت منطقه بوده و نیازمند توجه و اقدام جدی از سوی دولت ها و مجامع بین المللی است.

به گزارش خبرگزاری مهر عدنان محمود سفیر سوریه در تهران صبح امروز با علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.
 
علی شمخانی در دیدار «عدنان محمود» با تبریک انتخاب مجدد بشار اسد به سمت ریاست جمهوری سوریه اظهارداشت: برگزاری موفق انتخابات آزاد، فراگیر و مردمی در این کشور پایانی بر بهانه های بحران آفرین، تسکین آلام مردم و شکست گروه های تروریستی و حامیان آنها است.
 
 
وی افزود: سوریه در حقیقت با غلبه بر جبهه استکباری حامی تروریسم، درس بزرگی به آنها داد و در عمل قدرت مقاومت در منطقه را به رخ آنها کشید. 
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی، تکثیر ویروسی پدیده تروریسم در منطقه را نتیجه سیاست های غیرمنطقی حامیان آنها دانست و تاکید کرد: تداوم این روند اشتباه موجب خواهد شد، حامیان آنها نیز از بحران آفرینی جریان تروریسم متاثر شوند. 
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: توسعه حضور عناصر تروریست داعش و اقدامات خشونت بار آنان در عراق زنگ خطری برای امنیت منطقه بوده و نیازمند توجه و اقدام جدی از سوی دولت ها و مجامع بین المللی است.
 
شمخانی، بازسازی ویرانی های به جا مانده از حضور دشمنان سوریه و ایجاد امنیت و آرامش برای مردم را اولویت های مهم دانست و بر پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از رای و اراده ملت سوریه برای تحقق این هدف تاکید کرد. 
 
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، ارسال سلاح های کشنده توسط حامیان غربی تروریست ها برای مقابله با عزم و خواست ملت سوریه را یک رسوایی بزرگ عنوان کرد و خواستار احترام همه کشورها و گروه ها به رای مردم و التزام به قوانین دموکراسی شد.