پورمحمدی در جمع خبرنگاران:

با برخورد و اعمال محدودیت در مسائل فرهنگی و حجاب به نتیجه نمی‌رسیم

دولت

به زیرساخت‌های زیادی در همه حوزه ها نیاز داریم و تا این زیرساخت‌ها متحول نشود به بهبود رفتار فرهنگی نمی‌رسیم.

وزیردادگستری با اشاره به كاستی‌ها در حوزه فرهنگ و حجاب گفت:با برخورد و اعمال محدودیت در مسائل فرهنگی و حجاب به نتیجه نمی‌رسیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا مصطفی پورمحمدی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که شما چه برنامه‌ای در زمینه حجاب و عفاف دارید گفت: وزارت دادگستری در این زمینه ماموریت خاصی ندارد. این وزارتخانه هماهنگی‌های لازم را با دستگاه قضایی انجام می‌دهد. اما حرف ما این است که چه در دولت و چه در قوه قضاییه آنچه قانون است باید محترم شمرده شود و مورد اجرا قرار گیرد.

وی افزود: البته ما باید در اجرای قانون هوشمندانه عمل کنیم تا اثربخش باشد و اگر قوانینی کارایی لازم را ندارد اصراری بر تغییر آن نکنیم بلکه به دنبال اصلاح قوانین بریم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه در حوزه فرهنگ و حجاب کاستی‌های زیادی در کشور داریم، گفت: در این زمینه صرفا با برخورد و اعمال محدودیت به نتیجه نمی‌رسیم. ما به زیرساخت‌های زیادی در همه حوزه ها نیاز داریم و تا این زیرساخت‌ها متحول نشود به بهبود رفتار فرهنگی نمی‌رسیم.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: البته این دید دولت است که این نگاه در قوه قضاییه و مجلس نیز وجود دارد. امیدواریم با تعامل با یکدیگر در حوزه‌های اجتماعی و اخلاقی شاهد تحولات بهتری در زمینه عفاف و حجاب باشیم.

کد N330756