دیدار سفیر سوریه در تهران با شمخانی

ايران,سوريه

عدنان محمود سفیر سوریه در تهران صبح روز چهارشنبه با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) علی شمخانی در این دیدار با تبریک انتخاب مجدد بشار اسد به سمت ریاست جمهوری، برگزاری موفق انتخابات آزاد، فراگیر و مردمی در سوریه را پایانی بر بهانه‌های بحران آفرین در سوریه، تسکین آلام مردم و شکست گروه های تروریستی و حامیان آن ها دانست.

وی افزود: سوریه در حقیقت با غلبه بر جبهه استکباری حامی تروریسم، درس بزرگی به آن ها داد و در عمل قدرت مقاومت در منطقه را به رخ آن ها کشید.

شمخانی گفت: توسعه حضور عناصر تروریست داعش و اقدامات خشونت بار آنان در عراق زنگ خطری برای امنیت منطقه بوده و نیازمند توجه و اقدام جدی از سوی دولت ها و مجامع بین المللی است.

شمخانی تکثیر ویروسی پدیده تروریستم در منطقه را نتیجه سیاست‌های غیرمنطقی حامیان آن ها دانست و تاکید کرد: تداوم این روند اشتباه موجب خواهد شد حامیان آن ها نیز از بحران آفرینی جریان ترورسم متاثر شوند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی بازسازی ویرانی های بجا مانده از حضور دشمنان سوریه و ایجاد امنیت و آرامش برای مردم را اولویتی مهم دانست و بر پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از رای و اراده ملت سوریه برای تحقق این هدف تاکید کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ارسال سلاح های کشنده توسط حامیان غربی تروریست ها برای مقابله با عزم و خواست ملت سوریه را یک رسوایی بزرگ دانست و خواستار احترام همه کشورها و گروه ها به رای مردم و التزام به قوانین دموکراسی شد.

انتهای پیام

کد N330681