افخم در پاسخ به مهر:

اقدامات تروریست ها در عراق تقریبا مهار شده است

سیاست خارجی

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ما همواره اعلام کرده ایم که تروریسم مشکل و معضل همه جوامع است و این پدیده ضد بشری باید با تلاش جمعی به صورت ریشه ای مورد برخورد قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در این باره که طی چند روز گذشته شاهد تحولاتی در عراق بوده ایم و علت این تحولات چیست در مقطع فعلی، گفت: متاسفانه طی چندین روز گذشته برخی عملیات تروریستی در برخی از مناطق عراق صورت گرفته و تروریست ها برخی از شهرها را مورد هدف و عملیات خود قرار داده اند. خوشبختانه با فعالیت ارتش عراق اقدامات تروریست ها تقریبا مهار شده و امیدوار هستیم در چارچوب همکاری و انسجام مجموعه عراقی ها و وحدت ارتش عراق موضوع تروریست حل شود و فعالیت تروریست ها متوقف شود.

وی ادامه داد: همان طور که قبلا جمهوری اسلامی ایران هشدار داده بود که خطر تروریست خطر یک منطقه نیست و در سایر کشورها گسترش پیدا خواهد کرد متاسفانه امروز شاهد هستیم که این اقدامات در عراق رخ می دهد و فعالیت تروریست ها در منطقه افزایش پیدا کرده لذا اتخاذ تدابیر لازم، همکاری کشورها و فعالیت مجامع بین المللی برای جلوگیری از گشترس تروریسم بیش از هر زمان دیگری فوری و لازم است و باید به تروریسم به عنوان یک خطر جهانشمول نگاه شود. ما همواره اعلام کرده ایم که تروریسم مشکل و معضل همه جوامع است و این پدیده ضد بشری باید با تلاش جمعی به صورت ریشه ای مورد برخورد قرار گیرد و حمایت هایی که از تروریست ها به عمل می آید متاسفانه تبعات منفی داشته است. امیدواریم با همبستگی مجموعه عوامل دولت عراق شاهد ریشه کنی این فعالیت ها در عراق باشیم.

این خبر در حال به روز رسانی است...