منصوری بیدکانی:

دولت تدبیر و امید روح تازه‌ای به کالبد ناامید جامعه دمید

دولت,انتخابات رياست جمهوري

یک نماینده مجلس گفت: تصمیم‌گیری‌های غیر کارشناسانه، شتاب‌زده و عجولانه از ویژگی‌های اواخر دولت احمدی نژاد بود که میزان امید در جامعه را کاهش داد و تدبیر در امور را به دست فراموشی سپرد.

مجید منصوری بیدکانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار ‌کرد: تندروی‌های موجود در دولت دوم احمدی نژاد عامل پیروزی" اعتدال" حسن روحانی در انتخابات 24 خرداد سال گذشته بود.

وی خاطرنشان‌کرد: در آستانه انتخابات 24 خرداد سال 92 دستاورد دولت دهم سقوط درصد رشد اقتصادی کشور از 7 درصد به منهای 5 درصد و رکود فضای کسب و کار و سقوط نرخ اشتغال در کشور بود و شعار "تدبیر و امید " دولت روحانی روحیه امید را در کالبد جامعه به خصوص نسل جوان تزریق کرد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس، در مقایسه سیاست دولت خاتمی و روحانی گفت: تاکید خاتمی بیشتر بر مساله آزادی بیان و مسائل سیاسی کشور بود در حالی که روحانی با تکیه بر شعار اعتدال به دنبال بهبود وضعیت ایران در جوامع بین المللی و پر کردن شکاف اقتصادی میان اقشار جامعه است.

منصوری با تاکید بر این که دولت هنوز انتظار ملت را در حوزه مسائل بین المللی و سیاسی برآورده نکرده است، افزود: با وجود آن که دولت در بعضی زمینه‌ها هنوز موفق به اجرای صد درصدی وعده‌های خود نشده است، اما روند صعودی کشور به سمت پیشرفت و توسعه و تعالی مردم را به آینده امیدوارتر کرده است.

وی تصریح کرد: پس از رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی این چهره شناخته شده اصول گرا به جای "قهر سیاسی" به حمایت از کاندیدای متبوع خود پرداخت و همین اقدام موثر و سازنده در نهایت به حضور میلیونی مردم پای صندوق‌های رای منجر شد و به شاکله نظام استحکام بیشتری بخشید.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: هاشمی رفسنجانی با قبول رای شورای نگهبان مبنی بر عدم حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان داد که همه باید به قوانین حاکم بر جامعه احترام بگذارند چرا که در جامعه‌ای زندگی می‌کنند که نظام حاکم بر آن با تکیه بر عقلانیت و احترام به تعالی و رشد خود می‌اندیشد.

وی خاطر نشان‌کرد: انزجار مردم از بی تدبیری دولت دهم به حدی رسیده بود که اگر روحانی هم در انتخابات سال 92 شرکت نمی‌کرد نفر دوم انتخابات اکثریت آرا را به خود اختصاص می‌داد.

وی در خصوص دستاوردهای یک ساله دولت یازدهم گفت: دولت در راستای کاهش نرخ تورم و افزایش رشد اقتصادی کشور با یک شیب ملایم به سمت مثبت در حال حرکت است و عزم دولت حل مشکلات معیشت و سلامت آحاد جامعه است.

منصوری بیدکانی درباره سیاست خارجی دولت روحانی اظهارکرد: کشور از دوره "قهر بین المللی" کشورها با ایران فاصله گرفته است و هر چند سیاست تمام قدرت‌های جهان امروز در راستای سیاست‌های ایران نیست، اما هیچ کشوری نیز از ما روی گردان نیست و امیدواریم با موفقیت تیم مذاکره کننده ایران با 1+5 در رسیدن به توافق جامع هسته‌ای دستاورهای سیاست خارجی دولت یازدهم در زمینه بین المللی تکمیل شود.

انتهای پیام

کد N330656