زاهدی در نطق میان دستور:

داعش انتقام شکست در سوریه را در عراق می گیرد

مجلس

نماینده مردم کرمان با اشاره به اینکه گروهک داعش بازمانده ارتش بعث عراق است، گفت: گروهک داعش انتقام شکستی که در سوریه خورده است را در عراق می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر  در جلسه روز چهارشنبه محمد مهدی زاهدی نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن اعلام حمایت از مذاکره و گفتگو در خصوص انرژی هسته ای گفت: از عزیزان مذاکره کننده انتظار است در لحظه لحظه مذاکرات منافع ملی و خطوط قرمز را در نظر داشته باشند که طرف مقابل تلاش دارد از این لحظات سواستفاده نموده و برخی خواسته های ناحق خود را به تیم مذاکره کننده تحمیل نماید زیرا آنان به ویژه آمریکا همواره نشان داده اند که قابل اعتماد نیست و زیاده خواهی می نماید.

وی افزود: آمریکایی که از رژیم صهیونیستی جنایتکار که با دارای کلاهک های اتمی زیاد است حمایت می کند اما ما که به دنبال تسلیحات نظامی نبوده ایم و به فرمایش رهبر معظم انقلاب تولید و استفاده از آن را حرام می دانیم بایستی این گونه تحت فشار آمریکا و ایادی او قرار گیریم.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: تیم مذاکره کننده از لحظه لحظه مذاکرات بایستی حداکثر بهره برداری را نموده  و مراقب توطئه های آمریکا باشد.

وی با اشاره به حضور گروههای تندرو و افراطی در منطقه و تحرکات این گروهک در برخی کشورها نظیر سوریه و عراق داشته است گفت: برخی اقدامات تروریستی آنها روی جنایتکاران بزرگ تاریخ را سفید نموده است. متاسفانه این گروهها تحت حمایت رژیم صهیونیستی ، آمریکای جنایتکار و برخی کشورهای منطقه قرار دارند.

زاهدی افزود: این دوستان بدانند که اگر با این گروهک مقابله نشود یقینا دامن آنها را خواهد گرفت و آنان سرنوشتی بدفرجام را در آتیه ای نزدیک خواهند داشت.

نماینده مردم کرمان ادامه داد: در روزهای گذشته به دنبال شکست گروهک تروریستی داعش در سوریه، این گروهک در عراق فعال شده و تلاش نموده انتقام سوریه را در عراق جبران کند، همه می دانند که بدنه اصلی داعش بدنه ای از منحله حزب بعث عراق و بعثی های ارتش صدام است که انشاالله دولت مالکی که در انتخابات اخیر نشان داده است از پشتوانه عظیم مردم عراق برخوردار است به کمک مردم و ارتش متدین عراق این تروریست ها را سرکوب خواهد کرد و توطئه طراحان خارجی آنها را نقش بر آب خواهد کرد.

این نماینده مردم کرمان با اشاره به موضوع فرهنگ در کشور گفت: موضوع فرهنگ مقوله اساسی است که باید در تمام برنامه ها لحاظ شود اما به نظر می رسد که این روزها برخی از دست اندرکاران دولتی تسامح و تساهل را در حوزه فرهنگ پیشه گرفته اند.

زاهدی افزود: این برخلاف رفتار، گفتار و مشی امام راحل و مقام معظم رهبری است، در این خصوص تذکر جدی به مسئولان فرهنگی داده شده به ویژه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که مراقبت لازم را در این زمینه بنمایند زیرا این روزها دغدغه اساسی برای مردم متدین و مراجع شده است.

وی با اشاره به اینکه  سیاست های اقتصاد مقاومتی در 29 بهمن سال گذشته ابلاغ شد، ادامه داد: هنوز پس از 4 ماه در هاله ای از ابهام جهت تحرک بخشی به آن می باشد، همچنان رکود را شاهدیم و بیکاری را نیز شاهدیم که روز به روز در حال افزایش است.

این نماینده مجلس افزود: تیم اقتصادی دولت متاسفانه همراه و یکدل نیستند، برخی از مشکلات به واسطه این عدم همکاری و هماهنگی بین تیم اقتصادی دولت وجود دارد.