کعبی:

مبلغان دینی در آگاه‌سازی نسل جوان رسالت سنگینی دارند

حوزه علميه,حضرت مهدي عج ,شعبان,امام زمان عج ,نيمه شعبان

یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: مبلغان دینی باید از تمام توان خود برای روشن کردن ذهن مردم از خطرات انحراف در دین استفاده کنند و اجازه ندهند عده‌ای از ناآگاهی جوانان استفاده کنند.

یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: مبلغان دینی باید از تمام توان خود برای روشن کردن ذهن مردم از خطرات انحراف در دین استفاده کنند و اجازه ندهند عده‌ای از ناآگاهی جوانان استفاده کنند.

آیت‌الله عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، با گرامیداشت نیمه شعبان سالروز میلاد ولی عصر(عج) گفت: امروز دشمن برای ضربه زدن به اندیشه‌های اسلامی، باورها و اعتقادات دینی مردم همه توان خود را به کار گرفته است که این موضوع رسالت مبلغان دینی را بیش از پیش سنگین می‌کند.

به گفته وی شناخت مسائل روز، آگاهی از تحول‌ها و تسلط بر علوم روز برای اثرگذاری تبلیغات اسلامی و دینی همراه با مخاطب شناسی ضروری است.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: دفاع از اصل ولایت فقیه و ترویج ارزش‌ها و احکام اسلامی از رسالت‌های مهم روحانیت و مبلغان دینی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

کعبی افزایش بصیرت مردم و دشمن شناسی را از رسالت‌های مهم مبلغان دانست و تاکید کرد: بینش و بصیرت داشتن در مسائل مختلف موجب شکست توطئه‌های دشمن است .

کعبی با تاکید بر ضرورت جایگاه ولایت فقیه در حکومت دینی گفت: دشمن می‌خواهد جایگاه ولایت فقیه را تضعیف کند و استکبار می‌کوشد با ایجاد شبهه در مورد ولایت فقیه، اهمیت آن را از میان ببرد در حالی که ولایت مداری رمز ماندگاری و جاودانی این انقلاب است.

وی افزود: ملت ایران همواره در کنار ولایت فقیه بر دشمن پیروز شده‌اند و توطئه‌های دشمن را خنثی کرده‌اند از این رو دشمن در تلاش است میان ملت و ولایت فقیه فاصله ایجاد کند و بصیرت و بینش ملت در اهمیت ولایت را با هجمه‌های مختلف از بین ببرد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری ولایت مداری و دشمن شناسی را لازمه مقاومت در برابر توطئه‌های دشمن دانست و گفت: اگر ملت ایران با تکیه بر ولایت مداری، دشمن شناس باشند و هر یک از توطئه‌ها را به خوبی بشناسند دیگر جایی برای استکبار در فروپاشی ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران باقی نمی‌ماند.

وی بیان کرد: یکی از رسالت‌های مهم مبلغان دینی نیز افزایش بصیرت و آگاهی به خصوص دشمن شناسی توسط مردم است تا شبهات دینی را بشناسند و در تحقق منویات رهبرمعظم انقلاب گام بردارند تا نظام اسلامی به سر منزل مقصود برسد و این نظام تا ظهور منجی بشریت مستدام باشد.

انتهای پیام

کد N330562