فرصت دوباره زندگی به 5 مددجوی رجایی‌شهر

اعدام,زندان,قصاص

شش نفر جهت اجرای حکم قصاص در زندان رجایی‌شهر پای چوبه دار رفتند، ولی تنها چهارپایه از زیر پای یک نفر کنار رفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صبحگاه نوزدهم خرداد ماه شش نفر از محکومان به قصاص که رای آنان توسط دیوان عالی کشور تایید شده بود، پای چوبه دار رفتند ولی با تلاش فراوان قاضی اجرای احکام و مسئولان زندان، فقط حکم یک نفر با اصرار اولیای دم اجرا شد وبقیه به اندرزگاه‌های خود بازگشتند.

روز قبل از اجرای حکم خانواده‌های شش نفر از محکومان با اطلاع قبلی دادگاه، به سالن ملاقات زندان رفته بودند تا برای آخرین بار با آنان خداحافظی کنند، ولی روز جاری با تلاش و درخواست قاضی اجرای احکام، مدیر و مسئولان زندان، سه نفر از مددجویان در آخرین لحظه با اعلام بخشش و رضایت اولیای دم به اندرزگاه بازگردانده شده، حکم دو نفر به دلیل حاضر نشدن اولیای دم در محل اجرا، انجام نشد و تنها تلاش حاضران جهت دریافت رضایت برای یک نفر از محکومان ثمری نداشت و چهارپایه زیر پای وی با اصرار و توسط اولیای دم کنار رفت.

همچنین اولیای دم سه نفر از محکومان، هدف خویش از رضایت را تأسی به جوان شهید کربلا حضرت علی اکبر(ع) اعلام کردند و در سالروز ولادتش با بخشش فرصت دوباره زندگی به آنان دادند. تلاش برای اخذ رضایت دو نفر که اولیای دم جهت اجرای حکم حاضر نشده‌اند، ادامه دارد.

انتهای پیام

کد N330492