لاریجانی در پاسخ به تذکر توکلی:

دستور هفتگی به ترتیب وصول لوایح و طرح‌ها است

نماینده مردم تهران در تذکری گفت: دولت موظف است زمانی که مدت اجرای آزمایشی قانونی به اتمام می‌رسد نسبت به تمدید آن اقدام لازم را انجام دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد توکلی در جریان رسیدگی به لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در تذکری با استناد به ماده 167 آیین نامه گفت: دولت باید حداقل 6 ماه قبل از این که مدت اجرای آزمایشی قانون مذکور به اتمام برسد جهت تمدید اقدام قانونی لازم را در دستور قراردهد.همچنین هیات رئیسه موظف است بعد از این که مدت اجرای آزمایشی قانونی به اتمام می‌رسد راهکاری اتخاذ کند تا هر چه زودتر این لایحه در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایسنا علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: هم ماده 167 و هم ماده 104 می‌گوید که دستور هفتگی به ترتیب وصول طرحها و لوایح می‌باشد. بنابراین مشکلی که به وجود می‌آید این است که ما باید خارج از سیستم موضوعی را در دستور قرار دهیم.

وی افزود: مهمترین مساله این است که دولت نسبت به این مساله تعیین تکلیف کند و لذا ما اکنون در شرایطی هستیم که معنای تمدید آزمایشی این است که باید سریعتر موضوعات تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام

کد N330287