رییس مجلس شورای اسلامی:

امروز مکر زمانه در سایه مدرنیته به نهایت خود رسیده است

سیاسی

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز در قلب‌ها و به خصوص جامعه ایران انتظار فرج موج می‌زند؛ چرا که مکر زمانه در پناه مدرنیته به اوج خود رسیده است و اسباب و لوازم استعمار و استثمار خلق با ویترین غلط‌انداز آزادی و حقوق بشر بیش از همه دوران‌ها فراهم گردیده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی طی نطق پیش از دستور خود در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی ضمن عرض ارادت به خلفای حق و ائمه و پیامبران و سلام و صلوات بر حضرت مهدی(عج) صاحب الزمان خاطر نشان کرد: ظلم وستم و گسترش فساد هوای تنفسی زندگی‌ ما را مبتنی بر فطرت سالم را تنگ کرده است و این جا است که کلام پیامبر(ص) بهتر درک می‌شود که فرمودند برترین عبادت‌ها انتظار فرج است لذا انتظار فرج است که راه تکامل بشر و خوش‌بینی بشر را فراهم می‌کند و دلهای افسرده عصر جدید را حیات مجدد می‌بخشد.

وی با اشاره روایتی از امام صادق(ع) گفت: از این امام سوال شد چرا ما در این زمان باید آرزو کنیم که در یاران امام در دوران آشکاری و حق باشیم حال آنکه ما در این روزگار و دوران امام حاضر به سر می‌بریم و امام صادق(ع) پاسخ دادند آیا دوست ندارید خدای بزرگ حق وعدالت را در آبادی‌ها آشکار کند و حال عموم مردم را بهبود بخشد و وحدت کلمه پدید آورد و افکار ناسازگار را سازگار کند و حدود الهی میان مردم اجرا شود و خداوند حق را به اهلش باز گرداند. اینها گوشه ای از نتایج انقلاب تکاملی مهدوی است که در کلام امام صادق(ع) آمده است و کسانی که می‌خواهند درک درستی از مدرسه مهدوی پیدا کنند باید در پله نخست به این سخن امام زمان توجه نمایند که می‌فرمایند از تردید گروهی از شما در دین‌باوری و شک و سرگردانی در مسئله امام و ولایت آگاه شدم و این موضوع مرا غمگین ساخت و به خاطر شما و نه به خاطر خودمان متاثر شدیم و در جای دیگر از امام موسی کاظم(ع) در تفسیر آیه‌ای از قرآن سوال شد و امام فرمود خداوند با ولایت حضرت ولی عصر نور خود را به کمال می‌رساند اگرچه منکران ولایت علی آن را خوش ندارند. این بیانات اهمیت تمسک به ولایت را در درک حقیقت انتظار می‌رساند که بدون آن حقیقت ظاهر زندگی است و بدون آن حرکت تکاملی در روح حاصل نمی‌شود.

رییس قوه مقننه افزود: کربن فیلسوف و شهرشناس فرانسوی این را فهم نمود که گفت مذهب تشیع به علت وجود حضرت موعود تنها مذهبی است که رابطه میان خدا و خلق را برای همه نگه داشته و به طور مستمر و پیوسته ولایت را زنده و پابرجا می‌ماند و به این جهت است که ولایت فقیه در زندگی اجتماعی منتظران واقعی نقش رکنی دارد. چرا که امام زمان(عج) فرمود در دوران غیبت به روات احادیث ما توجه کنید.

وی با تاکید بر پیراستن حقایق دینی از خرافات و تندرویی‌ها تصریح کرد: امام صادق(ع) فرمود آنگاه که قائم قیام کند مسائلی را مطرح می‌کند که در گذشته نبوده است و در روایتی دیگر از راه و روش حضرت امام مهدی(عج) از امام صادق(ع) سوال شد و ایشان فرمودند راه و روش او همچون پیامبر است به طوری که هرچه را پیش او باشد ویران می‌کند چنانچه پیامبر نظام جاهلیت را ویران ساخت. در حقیقت امام زمان(عج) مامور به احیای آیین است از پیرایه‌ها به طوری که امام علی(ع) فرمود او عدالت و دادگری را به شما نشان می‌دهد و قوانین مرده قرآن و سنت را دگربار زنده می‌کند و ابن عربی در فتوحات مکیه‌ می‌گوید بدانید برای خداوند خلیفه ای است که در آینده خروج می‌کند درحالی که زمین پر از ظلم شده او آن را پر از عدل و برابری خواهد کرد حتی اگر یک روز از عمر جهان باقی مانده است خداوند آن یک روز آنقدر طولانی می‌نماید تا این خلیفه ظهور کند.

ادامه دارد..

کد N330104