بروجردی در‌ دیدار با معاون وزیر خارجه کرواسی

توسعه مناسبات سازنده در چارچوب احترام متقابل از اصول سیاست خارجی ایران است

سیاسی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با معاون وزیر خارجه کرواسی،‌ گفت: توسعه و گسترش مناسبات خوب و سازنده در چارچوب احترام و منافع متقابل از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با معاون وزیر خارجه کرواسی،‌ گفت: توسعه و گسترش مناسبات خوب و سازنده در چارچوب احترام و منافع متقابل از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علاء الدین بروجردی عصر روز گذشته(سه‌شنبه) با یوشکو کلیسوویچ معاون وزیر خارجه کرواسی دیدار و گفت وگو کرد.

بروجردی در این دیدار با اشاره به پیشینه خوب مناسبات دو کشور درسال های اخیر گفت: جمهوری اسلامی ایران از گسترش و توسعه مناسبات فی مابین در عرصه های گوناگون حمایت می کند.

وی درادامه با بیان اقدامات بسیاری از کشورهای اروپایی برای گشودن فضای جدید در مناسبات خود با ایران به ویژه در عرصه همکاری های اقتصادی افزود: توسعه و گسترش مناسبات خوب و سازنده در چارچوب احترام و منافع متقابل از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به تحولات سال های اخیر منطقه و شکست سیاست آمریکا در افغانستان،‌عراق وسوریه گفت: نتیجه سیاست های آمریکا در منطقه به ویژه در سوریه تقویت تروریسم درمنطقه بوده است که امروز به تهدیدی برای امنیت و آرامش بین المللی از جمله کشورهای اروپایی تبدیل شده است.

کلیسوویچ در این دیدار با تاکید بر اهمیت و جایگاه منطقه ای ایران گفت: توسعه مناسبات همه جانبه با ایران به ویژه درعرصه های اقتصادی- بازرگانی از محورهای مهم سیاست های خارجه کرواسی است.

وی با بیان اینکه همواره مناسبات خوبی میان دو کشور بر قراربوده است، افزود: از دیدگاه کرواسی هیچ مانعی برای توسعه همکاری با ایران وجودندارد.

معاون وزیر خارجه کرواسی با اشاره به حضور صاحبان صنایع و شرکت های بخش خصوصی کشورش در هیات همراه وی در ایران افزود: شرکت های فعال کرواسی امید فروانی به توسعه مناسبات و حضور در بازار ایران دارد و متقابل کرواسی نیز از فعالیت شرکت های ایرانی در کشورش حمایت میکند.

وی ابراز امیدواری کرد با تحولات جدید فضای نوینی در مناسبات فی ما بین گشوده شود و حجم مبادلات دو کشور افزایش یابد.

معاون وزیر خارجه کرواسی همچنین نقش ایران را در تحولات منطقه بسیار مهم دانست و به علاقه مندی کشورش برای انجام رایزنی و مشورت مستمر با ایران تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N330008