وزارت امور خارجه حمله تروریست‌ها به موصل عراق را محکوم کرد

ایرنا نوشت:

سخنگوی وزارت امور خارجه، حمله وحشیانه تروریست‌ها به شهر موصل مرکز استان نینوای عراق را به شدت محکوم کرد و گفت: گسترش حملات تروریستی به عراق نمونه‌ای بارز از خطر فرامرزی تروریسم است.

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، مرضیه افخم عصر سه شنبه ضمن ابراز نگرانی از روند حملات زنجیره‌ای تروریست‌ها به مناطق مختلف شهری و روستایی عراق، اظهار امیدواری کرد: اقدام مشترک ارتش، نیروهای امنیتی و مردم این کشور در مقابله با تروریست‌ها، امنیت و آرامش را به مناطق مورد هجوم بازگرداند.

وی، گسترش حملات تروریستی به عراق را نمونه‌ای بارز از خطر فرامرزی تروریسم دانست و افزود: با توجه به تهدید جهان شمول تروریسم، دولت‌ها و مجامع بین‌المللی ضروری است در شرایط خطیر کنونی در کنار دولت و ملت عراق قرار گیرند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق در شرایط جاری، تقویت وحدت ملی عراق، تحکیم همدلی و همکاری همه طرف‌های سیاسی این کشور را در مقابله با تروریست‌ها بسیار مهم و موثر دانست.

براساس اخبار منتشر شده، ظهر امروز نیروهای افراطی داعش با حمله به مناطقی از شهر موصل بخش‌های از این شهر مهم عراق را به تصرف خود درآوردند.

به دنبال این اتفاق نخست وزیر عراق امروز در پی وخامت اوضاع امنیتی در سراسر این کشور وضعیت اضطراری و حالت آماده‌باش کامل و بسیج عمومی اعلام کرد.

 

17503

کد N329650