وزیر اطلاعات: باید به مردم بها دهیم تا امنیت خود را پایدار کنیم

وزارت اطلاعات,سيدمحمود علوي

وزیر اطلاعات تصریح کرد که باید به مردم بها و ارزش دهیم تا امنیت خود را پایدار کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در آئین تودیع و معارفه ی مدیران کل قدیم و جدید اطلاعات استان یزد در جلسه ی شورای اداری استان با تبریک میلاد منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف و قدردانی از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج ) به ویژگی‌های مردم یزد از جمله ایمان ، نجابت ، تقوی و اخلاص اشاره کرد و گفت: وجود عالمان برزگواری چون آیت الله سید محمد کاظم طباطبایی ، آیت الله حائری یزدی ، شهید محراب آیت الله صدوقی، آیت الله سید یحیی یزدی و دیگر عالمان و بزرگان استان نشان دهنده ی پیشتازی استان یزد در عرصه ی فقاهت و معنویت است.

وی از امنیت به عنوان زیر بنای همه ی عرصه های اقتصادی و اجتماعی نام برد و گفت: امنیتی می‌تواند فضای پیشرفت کشور را فراهم کند که امنیتی زنده ، پویا ، فعال ، پایدار و با نشاط باشد و ریشه در ایمان و باورهای ایمانی مردم داشته باشد.

وزیر اطلاعات گفت: باید امنیت همراه با نشاط و شادکامی باشد و چنین امنیتی، شکوفایی و پیشرفت را به دنبال خواهد داشت.

علوی با اشاره به رهنمودهای امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در مورد کارکردهای مهم اطلاعاتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) امروز با مجاهدت های خاموش خود و با اشراف اطلاعاتی کامل در عرصه های مختلف کشور حضوری فعال و مؤثر دارند.

وزیر اطلاعات با بیان این‌که در جهان امروز دستگاه‌های اطلاعاتی با کنار گذاشتن ارزش‌ها ،اخلاق و ایمان به فعالیت های امنیتی و اطلاعاتی می پردازند، کار وزارت اطلاعات نظام مقدس جمهوری اسلامی را به عنوان الگویی ارزشی و اخلاق مدار بسیار مهم ، با ارزش و در عین حال سخت خواند و گفت: این کار بسیار مشکل است که امروز سربازان گمنام امام زمان (عج) به بهترین وجه آن را انجام می دهند.

وزیر اطلاعات مردم را ولی نعمتان کشور دانست و گفت: امروز مردم با اطلاعات ارتباطی تنگاتنگ دارند و وقتی مردم با تأمین امنیت در ارتباط باشند بدون شک امنیت به راحتی و ارزان برای کشور و نظام تأمین می شود.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: باید به مردم بها و ارزش بدهیم تا امنیت خود را پایدار کنیم؛ چرا که هرچه به مردم بیشتر ارزش و بها دهیم امنیت خود را پایدارتر کرده‌ایم.

علوی بر تلاش برای افزایش معنویت و فرهنگ و ارزش‌ها در جامعه تأکید کرد و افزود: برای حفظ و شکوفایی اقتصاد کشور نیازمند معنویت و ارزش‌ها هستیم و برای تداوم آن به امنیت پایدار نیازمندیم که باید در این جهت تلاش کنیم.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: در مقوله امنیت باید در چارچوب شرع عمل کنیم و امروز دستگاه اطلاعاتی کشور افتخار دارد که با رعایت چارچوب های شرعی و رعایت حقوق مردم در همین مسیر تلاش می کند و به همین خاطر باید دقت کنیم تا خدای ناکرده در حق مردم جفا و خطایی نشود.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود تأمین امنیت را حق مردم دانست و گفت: باید در فضایی آرام ، معنوی و با نشاط ، امنیت را در جامعه ی اسلامی ایجاد کنیم و در چنین شرایطی است که شاهد شکوفایی و توسعه ی کشور و حل مسائل و مشکلات در جامعه خواهیم بود.

هم چنین در نشست شورای اداری استان یزد ضمن قدردانی از خدمات مدیرکل اطلاعات سابق ، مدیرکل جدید اطلاعات استان معرفی شد.

شایان ذکر است وزیر اطلاعات امروز به مسجد روضه محمدیه رفت و با حضور بر آرامگاه سومین شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی و نثار شاخه ی گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی و هم چنین مرحوم حجت الاسلام والمسلمین محمد علی صدوقی نماینده ولی فقیه و امام جمعه فقید یزد تجلیل و ادای احترام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علوی سپس با حضور در گلزار شهدا خلدبرین یزد با نثار شاخه ی گل و قرائت فاتحه از مقام شهدای والا مقام تجلیل کرد. وزیر اطلاعات هم چنین در ادامه با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علوی با تبریک ایام شعبانیه تأمین امنیت نظام و مردم را از وظایف مهم و مأموریت‌های ذاتی وزارت اطلاعات برشمرد و گفت : سربازان گمنام امام زمان (عج) همواره با توکل بر خدا و با استعانت از رهنمودهای حکیمانه ی حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب از منافع ملی و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ انسجام ملی ، اجتماعی و سیاسی کشور دفاع و از دستاوردهای علمی و سرمایه های اجتماعی کشور با جدیت صیانت می کنند.

آیت الله ناصری نماینده ی ولی فقیه در استان و امام جمعه ی یزد نیز در این دیدار با تبریک فرا رسیدن میلاد مسعود منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) و روز سربازان گمنام امام زمان از تلاش و مجاهدت آنان در راه تأمین امنیت در کشور و مقابله با توطئه های دشمنان قدردانی کرد.

انتهای پیام

کد N329584