مجلس پاکستان حمله تروریستی به زائران شیعی را محکوم کرد

مجلس ملی,شیعیان

اسلام آباد - ایرنا - نمایندگان مجلس ملی پاکستان روز سه شنبه با صدور بیانیه ای حمله تروریستی و انفجار انتحاری اخیر در مسیر کاروان زائران شیعی در ایالت بلوچستان در جنوب غرب این کشور که بیش از 25 کشته برجای گذاشت ،را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری،نمایندگان مجلس ملی پاکستان در جلسه امروز خود در بیانیه ای با جامعه شیعیان این کشور ، خانواده قربانیان و زخمی های حادثه حمله تروریست ها به زائران اعلام همبستگی کردند.

ˈزاهد حامدˈ وزیر علوم و فناوری و نماینده حزب حاکم نواز شریف، حمله تروریستی به زائران شیعی پاکستان را حمله به تمام مردم این کشور توصیف کرد و افزود : دولت ایالت بلوچستان باید اقدامات لازم جهت حفاظت از زندگی زائران به ویژه فراهم کردن تدابیر امنیتی و امکانات لازم برای آسیب دیدگان در این حادثه را انجام دهد.

در این بیانیه آمده است،مردم و نمایندگان مجلس پاکستان از مسوولان این کشور می خواهند که عاملان این اقدامات تروریستی را هر چه سریعتر بازداشت و مجازات کنند.

برخی از نمایندگان جناح مخالف دولت در مجلس ملی در سخنانی در نشست امروز گفتند: حمله تروریستی به کاروان زوار شیعه یک فاجعه ملی، ناجوانمردانه و غیرانسانی است ، بنابراین تمام طرف های سیاسی کشور با اجتناب از دامن زدن به اختلافات ، باید برای دفع چالش ها با یکدیگر متحد شوند.

وی تاکید کرد: جناح مخالف دولت پاکستان برای همکاری با دولت این کشور جهت مبارزه با تروریسم در تمامی سطوح آماده بوده و تمام اقدامات فرقه ای و افراطی را در همه شکل و ظواهر محکوم می کنند.

نمایندگان مجلس ملی پاکستان حمله به شیعیان در مناطق مرزی ایالت بلوچستان را توطئه دشمنان برای برهم زدن فضای همبستگی میان فرق مذهبی و مسلمانان در پاکستان دانستند.

ˈاکبر حسین درانیˈمعاون وزارت کشور ایالت بلوچستان پاکستان پیشتر در گفتگو با خبرنگاران گفت حمله انتحاری و تیراندازی تروریست ها در ساعات پایانی یکشنبه شب گذشته به محل اسکان زائران شیعه و ایستگاه اتوبوس های کاروان های زیارتی در منطقه مرزی ˈتفتانˈ سبب شهادت 25 تن از افراد بی گناه شد.

وی خاطرنشان کرد،چند بمب گذار انتحاری قصد هدف قراردادن زائران شیعه درمحل اسکان آنان واقع در هتلˈالمرتضی و الهاشمیˈرا داشتند،بااین حال یکی از تروریست ها با انفجار جلیقه مملو از باروت باعث شد تا ده ها نفر کشته و خسارات زیادی به هتل و واحدهای مسکونی اطراف وارد شود.

منابع خبری روزگذشته(دوشنبه)گزارش دادند:گروه غیرقانونیˈجیش الاسلامˈ مسوولیت انفجار انتحاری و اقدام تروریستی علیه زوار شیعی در منطقه مرزی ˈتفتانˈ ایالت بلوچستان در جنوب غربی پاکستان (در نزدیکی پایانه میرجاوه ایران) را به عهده گرفت.

جان باختن بیش از 25 نفر از زائران شیعی پاکستان، واکنش های شدیدی را در سراسر این کشور در پی داشته است.

آساق ** ط.ا.ر * 1447*1547
کد N329457