"روون ریولین" رئیس جدید رژیم صهیونیستی شد

پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) امروز (سه‌شنبه) با رای قانونگذاران، دهمین رئیس رژیم صهیونیستی را تعیین کرد و وی جانشین شیمون پرز شد.

پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) امروز (سه‌شنبه) با رای قانونگذاران، دهمین رئیس رژیم صهیونیستی را تعیین کرد و «روون ریولین» جانشین شیمون پرز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری فرانسه، رای‌گیری امروز در کنست در میان پنج نامزد ریاست رژیم صهیونیستی برگزار شد.

کنست 120 عضوی اسرائیل در ساعت 11 صبح به وقت محلی تشکیل جلسه داد و رای‌گیری برای تعیین جانشین شیمون پرز، رئیس کنونی رژیم صهیونیستی را که در 27 ژوئیه دوران خدمتش به پایان می‌رسد، آغاز کرد اما انتخابات در دور اول به نتیجه نرسید.

در ابتدا شش نامزد که سه تن از آنان از قانونگذاران بودند، شرکت کرده بودند که بعد از کناره‌گیری بنیامین بن الیعازر، رهبر حزب کارگر رژیم صهیونیستی، تعداد نامزدها به پنج تن کاهش یافت. وی یک روز پس از بازجویی پلیس از وی به دلیل تخلفات مالی از این رقابت کناره‌گیری کرد.

کناره‌گیری بنیامین بن الیعارز، وزیر جنگ اسبق اسرائیل و قانونگذار باسابقه حزب کارگر برای نامزدهای دیگر یک فرصت برای پیروزی و ریاست هفت ساله در سمت ریاست رژیم صهیونیستی محسوب ‌شد.

در این رقابت پنج تن نامزد شده بودند که عبارت بودند از «روون ریولین» رئیس سابق کنست اسرائیل که روابط متزلزلی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رهبر حزب لیکود دارد، «مئیر شتریت» از حزب میانه‌روی هتنوعا، «دالیا ایتسیک» از حزب کادیما، «دالیا دورنر» قاضی بازنشسته دادگاه عالی و «دن شیختمان» برنده نوبل شیمی.

انتهای پیام

کد N329361