ایندیپندنت: ایران و حزب‌الله اسراییل را منزوی کرده‌اند

سیاسی

روزنامه ایندیپندنت در گزارش تحلیلی نوشت: حزب‌الله لبنان از سال 2006 تاکنون با افزایش ظرفیت‌های نظامی‌اش به یک قدرت منطقه و بزرگ‌ترین تهدید علیه اسراییل تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته ایندیپندنت ژنرال بین کنتز، سرپرست نیروی انسانی ارتش اسراییل معتقد است که حزب الله لبنان از کشورهای بزرگ جهان شامل آمریکا، چین، روسیه،‌ فرانسه و انگلیس و رژیم صهیونیستی قدرت نظامی کشنده‌تری دارد.

این روزنامه در ادامه نوشت: سرپرست نیروی انسانی ارتش اسراییل حق دارد که چنین ترسی داشته باشد. وی در سال 2006 زمانی که شبه نظامیان لبنانی علیه اسراییل دست به مبارزه زدند یکی از فرماندهان ارشد ارتش بوده است.

اخیرا این مبارزان شیعه در جنگ داخلی سوریه نیز یک مبارزه نظامی درست داشته و از بشاراسد رییس جمهور این کشور حمایت کرده‌اند.

کنتز هم‌چنین هشدار داد که حزب الله هنوز بزرگ‌ترین تهدید علیه اسراییل است، چون از سال 2006 تاکنون به‌ویژه به دلیل تجربه‌هایش در سوریه ظرفیت‌های خود را به افزایش داده است.

او در این‌باره گفت: خبر بد از نظر ما این است که هم‌زمان که حزب‌الله در سه جبهه در حال مبارزه است تجاربی را جمع می‌کند که ما یک روز با آن روبه‌رو خواهیم شد.

سرپرست نیروی انسانی ارتش رژیم صهیونیستی افزود: پشت حزب الله ایران قرار دارد که همان‌طور که بنیامین نتانیاهو بارها هشدار داده است که یک تهدید علیه موجودیت اسراییل به‌شمار می‌آید.

وی ادامه داد: این کشور هنوز دست از دورنمای هسته‌ای خود نکشیده است؛ مهم است که از این ظرفیت جلوگیری کنیم، چه با زور و چه با غیر از آن.

اگرچه کنتز تاکید کرد که ترجیح می‌دهد که کار را بدون اعمال زور انجام دهد.

وی متذکر شد تحریم‌ها در حال عمل کردن است و پیش از این با رویکرد نتانیاهو که همواره بر طبل جنگ با ایران می‌کوبید مخالفت کرده است.

ایندیپندنت هم‌چنین نوشت: ایران در این میان مذاکرات دو جانبه با آمریکا را آغاز کرده که طی دهه‌های اخیر برای اولین‌بار اتفاق افتاده است.

هم‌چنین از طرفی دیگر به‌نظر می‌آید که آمریکا و غرب برخلاف اسراییل که می‌گوید در صورت حاصل نشدن توافق مورد نظرشان دست به حمله یک جانبه علیه ایران خواهد زد، دیگر مایل به آغاز یک جنگ دیگر نیستند چون نتیجه بحران اوکراین و جنگ سوریه مورد دلخواه آن‌ها نبوده است.

به نوشته این روزنامه، با توجه به بی‌نتیجه ماندن مذاکرات صلح فلسطین ‌و بی‌توجهی اوباما، رییس‌جمهور آمریکا به درخواست‌های اسراییل برای بایکوت کردن دولت جدید فلسطین به‌نظر می‌آید نتانیاهو از اوباما دست کشیده و بیش از گذشته احساس خطر کند.

انتهای پیام

کد N328984