انتخاب جانشین شیمون پرز به دور دوم کشید / رقابت میان ریولین و شتریت

سیاسی

پارلمان رژیم صهیونیستی(کنست) که امروز (سه‌شنبه) برای تعیین رئیس جدید این رژیم تشکیل جلسه داده بود، نتوانست در دور اول به اجماع برسد و قرار است رای‌گیری دیگری برگزار شود.

پارلمان رژیم صهیونیستی(کنست) که امروز (سه‌شنبه) برای تعیین رئیس جدید این رژیم تشکیل جلسه داده بود، نتوانست در دور اول به اجماع برسد و قرار است رای‌گیری دیگری برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی،‌ کنست اسرائیل تعیین جانشین شیمون پرز،‌ رئیس رژیم صهیونیستی را نتوانست در دور اول رای گیری مشخص کند و قرار است اواخر امروز رای گیری دیگری برگزار شود.

کنست 120 عضوی اسرائیل در ساعت 11 صبح به وقت محلی تشکیل جلسه داد و رای‌گیری برای تعیین جانشین شیمون پرز، رئیس کنونی رژیم صهیونیستی را که در 27 ژوئیه دوران خدمتش به پایان می‌رسد، آغاز کرد.

در ابتدا شش نامزد که سه تن از آنان از قانونگذاران بودند، شرکت کرده بودند که بعد از کناره‌گیری بنیامین بن الیعازر، رهبر حزب کارگر رژیم صهیونیستی، تعداد نامزدها به پنج تن کاهش یافت. وی یک روز پس از بازجویی پلیس از وی به دلیل تخلفات مالی از این رقابت کناره‌گیری کرد.

کناره‌گیری بنیامین بن الیعارز، وزیر جنگ اسبق اسرائیل و قانونگذار باسابقه حزب کارگر برای نامزدهای دیگر یک فرصت برای پیروزی و ریاست هفت ساله در سمت ریاست رژیم صهیونیستی محسوب ‌شد.

در این رقابت پنج تن نامزد شده بودند که عبارت بودند از «روون ریولین» رئیس سابق کنست اسرائیل که روابط متزلزلی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رهبر حزب لیکود دارد، «مئیر شتریت» از حزب میانه‌روی هتنوعا، «دالیا ایتسیک» از حزب کادیما، «دالیا دورنر» قاضی بازنشسته دادگاه عالی و «دن شیختمان» برنده نوبل شیمی.

برای پیروزی در دور اول باید یک نامزد 61 رای بدست می‌آورد که هیچ یک موفق نشدند این میزان رای را بدست آوردند. رای گیری دوم قرار است میان روون ریولین و مئیر شتریت که بیشترین رای را در دور اول بدست آوردند، برگزار شود.

انتهای پیام

کد N328916