مقام اقتصادی ترکیه :

دور جدیدی در مناسبات ایران و ترکیه آغاز شده است

ترکیه,اقتصاد

آنکارا- ˈرفعت حصارجیکلی اوغلوˈ رییس اتحادیه اتاق ها و بورس های ترکیه روز سه شنبه گفت: با انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری اسلامی ایران دور جدیدی در مناسبات ایران و ترکیه آغاز شده است.

به گزارش ایرنا ، این مقام اقتصادی ترکیه در نشست تجار و بازرگانان ایران و ترکیه که در محل اتاق های بورس ترکیه با حضور ریاست جمهوری ایران برگزار شد، افزود: ایران - ترکیه تنها دو کشور همسایه نیستند دو کشور برادری هستند که مناسبات قوی دارند. در دوران جدید در روابط تهران و آنکارا ، گفت و گو جای تنش را گرفته و مطمئنم ارتباطات قویتر هم خواهد شد.

رییس اتحادیه اتاق ها و بورس های ترکیه توضیح داد:جهان در حال تحول بوده و این تحولات بر ایران و ترکیه نیز تاثیر دارد، منطقه دچار درگیری است و دو کشور ایران و ترکیه باید برای رفع بحران ها در منطقه همکاری کنند.

حصارجیکلی اوغلو یادآورشد که دو کشور تصمیم دارند مناسبات تجاری خود را از 15 میلیارد دلار فعلی به 30 میلیارد دلار برسانند و بخش های خصوصی و توافقات صورت گرفته میان دو کشور راهگشای آن خواهد بود.

این مقام اقتصادی ترکیه ادامه داد: مشکلات حمل و نقل باید هر چه سریعتر از میان برداشته و سرمایه گذاری مشترک تشویق شود.

حصار جیکلی اوغلو به پیشرفت های ایران در زمینه های دفاعی و پتروشیمی در سالهای اخیر اشاره کرد و افزود: ترکیه نیز در صنعت، گردشگری و ساخت و ساز پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است.

خاورم ** 2010** 230 **1010
کد N328884