۰
روحانی در دیدار ایرانیان مقیم ترکیه:

باید بپذیریم صاحب واقعی ایران مردم هستند

  • ۱۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
دولت

رییس جمهوری در دیدار ایرانیان مقیم ترکیه با تاکید بر اینکه باید دریای بیکران مردم را باور کنیم ، گفت: باید قبول کنیم که صاحب واقعی ایران ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان که صبح امروز در جمع ایرانیان مقیم ترکیه صحبت می کرد ، بابیان اینکه تمام ایرانیان خارج از کشور، سفیران ایران در بیرون از مرز و بوم خودمان هستند ، اظهارکرد: ایرانیان هر جا که هستند پرچمدار فرهنگ ، تمدن و اخلاق ایرانی در میان جامعه جدیدی هستند که آنجا زندگی می کنند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید دریای بیکران مردم را باور کنیم ، گفت: باید قبول کنیم که صاحب واقعی ایران ملت ایران است.

رییس جمهوری با اشاره به تشکیل نخستین شورای روابط راهبردی ایران و ترکیه و سفرش به آنکارا در صدر یک هیات عالیرتبه سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی ،گفت: تشکیل این شورا گام مهمی در روابط دو کشور است و اگر چه فاصله زیادی تا نقطه مطلوب وجود دارد اما برگزاری این نشست و تصمیمات آن، حرکت خوبی برای گام برداشتن به سوی اهداف توسعه ای دو کشور است.

روحانی اظهارداشت: رساندن رقم مبادلات سالانه ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار ، تحرک بیشتر بخش خصوصی را می طلبد.

رییس جمهوری با تصریح بر اینکه دوران دولت سالاری حداقل در بخش اقتصاد به سر آمده ، گفت : امروز اقتصاد ترکیه با واگذاری تصدی گری ها به بخش خصوصی در مسیر صحیحی حرکت می کند و ما نیز باید برای نجات اقتصاد کشور به بخش خصوصی میدان دهیم و فعالان بخش خصوصی نیز باید احساس مسوولیت کرده و به شکلی شایسته وارد میدان شوند .

روحانی با بیان اینکه طبیعی است که افزایش نقش آفرینی بخش خصوصی در اقتصاد با ریسک همراه باشد، افزود: با این حال ایرانیان خارج از کشور و از جمله ایرانیان مقیم ترکیه نباید دیگر خود را صرفا یک واسطه تجاری بدانند بلکه باید به سمت سرمایه گذاری ، انتقال تکنولوژی ، راههای تامین مالی پروژه ها ،کشف بازارهای جدید و کمک به ایجاد بازارهای مکمل، حرکت کنند.

رییس جمهوری گفت: دولت ها نیز باید زمینه را برای رشد روابط اقتصادی دوجانبه با تکیه بر بخش خصوصی دو طرف آماده کنند.

ادامه دارد...

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.