کریمی قدوسی: اعتدال و مذاکره باید با عبرت گیری مدیریت شود

کریمی قدوسی,نشست 92

تهران - ایرنا - نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شعار اعتدال و مذاکره با درس آموزی و عبرت گیری، بصیرت افزایی و اطاعت سربازگونه از ولی امر مسلمین مدیریت نشود، می تواند علت اصلی شکست انقلاب در برابر نظام سلطه شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «جواد کریمی قدوسی» در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس گفت: در جنگ صفین در آن لحظه ای که سرنوشت بشر و تاریخ رقم خورد؛ شبی که در تاریخ نبرد صفین به لیله الهریر مشهور است، امیرالمومنین علی (ع) به رزمندگان و سرداران خود فرمودند آفتاب که طلوع کند کار معاویه یکسره است.

وی افزود: در همین لحظه معاویه بن ابی سفیان، عمرو عاص را به خیمه اش احضار کرد و به او گفت آفتاب که طلوع کند علی کار ما را یکسره خواهد کرد؛ نقشه و طرحی برایت مانده که ما را نجات دهد؟ عمروعاص گفت آنها را به مذاکره و اتخاذ روش صلح جویانه و اعتدال و پرهیز از افراطی گری و خشونت و جنگ دعوت کن، بپذیرند شکست خورده اند و نپذیرند، دچار اختلاف می شوند و شکست می خورند.

این نماینده مجلس ادامه داد: عمرو عاص برای ایجاد شکاف در جمع یاران امیرالمومنین تسلیم شدن را تئوریزه کرد و در دو کلمه اعتدال و مذاکره، سپاه پیروزمند اسلام را به سپاه دچار شده به اختلاف و شکست خورده تبدیل کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نتیجه شعار توطئه آمیز اعتدال و مذاکره آن شد که 20 هزار شمشیر زن حضرت، شمشیرهای خود را به گردن انداختند و امام خود را محاصره و او را مجبور کردند پیشنهاد مذاکره و اعتدال را بپذیرد؛ حضرت در حالی که دستان خود را به هم می پیچاندند، می فرمودند تا دیروز امیر و فرمانده آنها بودم و امروز باید فرمانبر آنها باشم.

کریمی قدوسی تصریح کرد: بدون اینکه قصد مقایسه اشخاص در آن تاریخ و این زمان داشته باشیم، به ملت می گویم که هر دو روش یکی است؛ اعتدال و مذاکره در آن روز کلیدواژه و رمز شکست سپاه پیروزمند حضرت شد و امروز شعار اعتدال و مذاکره اگر با درس آموزی و عبرت گیری، بصیرت افزایی و اطاعت سربازگونه از ولی امر مسلمین مدیریت نشود - که الحمدلله شده است – می تواند علت اصلی شکست انقلاب و جبهه مقاومت فاتح در برابر نظام سلطه شود.

کریمی قدوسی اظهار داشت: 25 سال از دوران رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای می گذرد؛ مقایسه این دوران با دوران زعامت امیرالمومنین حضرت علی (ع) درس ها و عبرت هایی را فراهم می کند.

وی یادآور شد: در مقابل امیر المومنین علی (ع) سابقه دارانی از اسلام صف کشیدند و در دوران مقام معظم رهبری طبق گزارش کمیسیون اصل 90 و مشاهدت های مردم در فتنه 88 نیز سابقه دارانی از انقلاب اسلامی همچون هاشمی، موسوی،کروبی و خاتمی مقابل نظام صف کشیدند.

کریمی قدوسی اظهار داشت: در آن دوران زیر پرچم امیرالمومنین ماندن سخت تر از پرچم پیامبر بود و در این زمان نیز زیر پرچم مقام معظم رهبری ماندن سخت تر از پرچم امام خمینی (ره) است.

این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: در آن دوران دست امام معصوم 25 سال بسته بود و در این دوران مقام معظم رهبری 25 سال نه در جمع مردم و جوانان بلکه در جمع تعدادی از خواص و مقامات مظلوم بوده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در آن دوران، تلاش فتنه این بود که بحران و ناامنی بوجود آورد و آن را ناشی از زعامت امامت امام معصوم معرفی کند و در این دوران فتنه و سران آن در تلاش بوده و هستند که فضا را بحران، ناامیدی و ناامنی و انصراف از ارزش ها را به مردم القا کنند.

کریمی قدوسی یادآور شد: در دوران امیرالمومنین حضرت برای شکست فتنه ها با خطبه های حماسی و عرفانی فتنه را افشا کردند و در این زمان مقام مظم رهبری نیز با سفرها، خطبه ها و دیدارها، فتنه را تحلیل و افشا کردند که باعث رشد کم نظیر بصیرت مردم شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در دوران امیر المومنین(ع) برخی از خواص طرفدار حق خیانت کردند و برای برخی امر مشتبه شده بود و مابقی جامعه به دنبال آنان راه افتادند؛ در دوران رهبری نیز برخی از خواص با سکوت خود و برخی در همراهی خود به فتنه کمک کردند اما مردم و جوانان وفادار به عهد با ولایت باقی ماندند.

کریمی قدوسی افزود: در دوران امیر المومنین منشاء فتنه جمع آوری مال و ثروت دنیا و به تبع آن مقام پرستی بود که با همراهی منافقین به جنگ های جمل و نهروان و صفین منتهی شد؛ در دوران رهبری نیز جمع آوری مال و ثروت و حب جاه ریشه فتنه 88 شد و هشت ماه جنگ خیابانی را با همراهی منافقین، ضد انقلاب و سرویس های جاسوسی و حاکمان نظام سلطه به ملت، رهبر و انقلاب تحمیل کردند.

وی با تاکید بر این که «اعتدال حرکت در مرز حق و باطل نیست» گفت: اعتدال حرکت در وسط میدان حق است؛ مواضع و مشی سیاسی، فرهنگی و اجرایی برخی وزرا بخصوص وزیر فرهنگ و ارشاد و علوم و تحقیقات حرکت در مرز بین حق و باطل است.

کریمی قدوسی افزود: حرکت در مرز بین حق و باطل به نفع باطل تمام می شود و برای جبهه حق مسایل فرعی ایجاد می کند و زمینه ساز ایجاد عده و عده برای فتنه آینده می شود.

وی در ادامه به بازخوانی برخی سخنان مانند«دولت دینی خوب است اما دین دولتی جای بحث دارد»، «بعضی از مردم واقعا بیکارند، کار ندارند، شغل ندارند دچار توهمات هستند، مدام غصه دین و آخرت مردم را می خورند نه دین را می دانند چیست و نه آخرت را می دانند همه اش غصه می خورند» «هنرمند ارزشی و غیرارزشی نداریم» و« ما از کارت زرد مجلس نمی ترسیم» پرداخت.

وی همچنین به بازخوانی این جملات مبنی بر اینکه « با زور و شلاق نمی شود مردم را به بهشت برد» «دیگر دوران پیام از طریق بلندگوها و منبرها و تریبون های یکطرفه به سر آمده است»، «آنچه من می فهمم کشور با تقابل می تواند در دنیا موفق باشد و راه این دولت راه تعامل سازنده با دنیاست ما می خواهیم با دنیا منطقی صحبت کنیم»، «برخی فکر می کنند باید با دنیا جنگید یا تسلیم شد در حال که راه سومی نیز وجود دارد و آن تعامل سازنده با جهان است»، « آمریکایی ها کدخدای ده هستند با کدخدا بستن راحت تر است» پرداخت و گفت: این مواضع باعث غیرت زدایی و گرفتن غرور ملی خواهد شد و در نتیجه تسلیم در برابر زورگویان تئوریزه خواهد شد.

کریمی قدوسی افزود: اعتدال آن نیست که نویسنده بیانیه مجمع روحانیون در فتنه 88 که محتوای آن بیانیه بدتر و زشت تر از مواضع مستبدان و زورگویان عالم بود را به عنوان یکی از معاونان خود معرفی کنید و عناصر کودتا و فتنه 88 را به مناصب حکومتی بگمارید.

نماینده مشهد از رییس جمهوری خواست که دستیار ویژه اش را عزل کند و گفت که این فرد کسی است که به خاطر مواضع اش مورد تمجید رسانه های رژیم صهیونیستی واقع شده است و تلاش می کند نمادهای اشرافیت و سلطنت را احیا و بین اقوام با کرامت و منسجم ایران اسلامی ایجاد تفرقه کند و جایگاه روحانیت را زیر سوال ببرد.

این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: از وزیر اطلاعات خود نخواهید وقت خود را صرف گزارش نویسی و مستندسازی برای مهار نقد نخبگان روزنامه ها و رسانه های منتقد دولت کند؛ منتقدان خود را تحقیر و تهدید نکنید آنها را به دادگاه ها نکشانید و ظرفیت خود را بالا ببرید.

در این هنگام، مهرداد بذرپاش عضو هیات رییسه مجلس به کریمی قدوسی یادآور شد که وقت هفت دقیقه ای وی برای بیان نطق به پایان رسیده است اما کریمی قدوسی در ادامه خطاب به وزیر امور خارجه اظهار داشت: آقای ظریف! زمانی پشت میز مذاکره با نماد شیطان رو به رو می شوید، نترس و بگو من ایرانی هستم.

وی تاکید کرد: ایران همان کشوری است که ملتش آمریکا را به خاک ذلت نشاند و تمام طرح های آمریکا را در منطقه خنثی و تیرهای او را کمانه کرد و به سمت خودشان برگرداند؛ از این ملت زیاده خواهی نداشته باشید.

کریمی قدوسی ادامه داد: آقای ظریف نترس و چون دلاوران، دلواپس دستاوردهای انقلاب و شهدا باش و قوی و محکم روی خطوط قرمز رهبری و ملت بایست که اجازه نمی دهند سر سوزنی از این اصول که حق مسلم ماست، کوتاه بیایید.

به گزارش ایرنا، در این هنگام بار دیگر بذرپاش اتمام مهلت قانونی بیان نطق را به کریمی قدوسی یادآور شد اما این نماینده مجلس نطق خود را ادامه داد و گفت: آیت الله مصباح یزدی یکی از نوادر و چهره های درخشان انقلاب اسلامی و حوزه های علمیه است که رهبر معظم انقلاب ایشان را مطهری زمان معرفی می کنند و امروز بخاطر جایگاه رفیع ایشان در بصیرت دینی و افشای فتنه ها مورد هجمه سنگرهای دشمن قرار گرفت که می گوید «امروز برخی از مسوولان سخنانی می گویند که بنی صدر جرات بیان آنها را نداشت.»

بذرپاش بار دیگر به کریمی قدوسی یادآور شد که بیش از یک دقیقه از وقت وی گذشته است؛ محمدرضا باهنر نایب رییس دوم مجلس که برای ساعاتی ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت نیز به این نماینده متذکر شد که وقت او تمام شده است و بقیه مطلب خود را در اختیار رسانه ها قرار دهد.

با این حال، کریمی قدوسی بدون توجه به این تذکرات اظهار داشت: به نمایندگی از مردمی که ما را به مجلس فرستادند می گویم، ظرفیت اصلی اصل 89 قانون اساسی برای روز مبادا در اختیار نمایندگان قرار گرفته و اگر آن روز برسد، مجلس با تمام قوا و اخلاص از این ظرفیت استفاده می کند.

در این هنگام باهنر اعلام کرد وقت وی تمام است و بیش از 1.5 دقیقه از وقتش گذشته است اما کریمی قدوسی سخنان خود به بیان فرازهایی از سخنان امام خمینی (ره) ادامه داد و گفت: ایشان فرمودند «بچه و زن و کوچک و بزرگ و پیر و جوان در صحنه هستند و می خواهند دخالت در امور بکنند و حق هم در همین است باید دخالت در امور کنند اگر دیدند من کج ..... »

به دلیل پایان یافتن وقت نطق این نماینده، میکروفن وی برای ثانیه هایی قطع شد اما پس از وصل مجدد، کریمی قدوسی خطاب به رییس جمهوری ادامه داد: تمام حرف های ملت این است همان جمله ای که خودتان از این تریبون بیان کردید «علیکم بالمتون لا بالحواشی».

پس از اتمام نطق میان دستور کریمی قدوسی، محمدرضا باهنر اعلام کرد که وی 2 دقیقه و 20 ثانیه اضافه صحبت کرده است.

سیام**2025**1572
کد N328663