جولان تروریستهای تکفیری در عراق؛

سیطره کامل داعش بر موصل/استاندار نینوا گریخت

آفریقا و خاورمیانه

در پی درگیری عناصر داعش با نیروهای امنیتی عراق که از صبح امروز آغاز شده است شهر موصل به طور کامل تحت سیطره داعش قرار گرفت و استاندار نینوا نیز فرار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری المسله، یک منبع پلیس استان نینوا امروز اعلام کرد که عناصر گروه تروریستی داعش به طور کامل شهر موصل را تحت سیطره خود قرار داده اند.

افراد مسلح داعش از صبح امروز با نیروهای امنیتی و ارتش عراق در موصل درگیر بودند و از سمت راست استان نینوا حمله ور شدند و ساختمان استانداری و ساختمانهای دولتی مجاور را تحت کنترل خود درآوردند.

داعشی ها همچنین بر فرودگاه موصل در شمال این شهر سیطره پیدا کردند و پس از آن مرکز پلیس در منطقه "الدواسه" در مرکز موصل به دست تروریستها افتاد و این افراد سپس به سمت چپ موصل پیشروی کردند.

این منبع پلیس عراق افزود: "اثیل النجیفی" استاندار نینوا در پی شدت درگیریها در داخل ساختمان استانداری توسط گروه های مسلح محاصره شد، اما وی توانست با کمک نیروهای پلیس فرار کند.

از سوی دیگر "احسان العوادی" نماینده ائتلاف دولت قانون اسامه النجیفی رئیس پارلمان و برادرش اثیل النجیفی استاندار نینوا را مسئول حوادث موصل دانست چرا که به عقیده ی وی این افراد با دولت در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری نمی کنند.

این در حالی است که ائمه و خطیبان استان نینوا از مردم عراق خواسته اند که با عناصر گروه داعش مبارزه کنند.