هیلاری کلینتون از واکنش نسبت به ملاقات با مونیکا لوینسکی می‌گوید

ایسنا نوشت:

هیلاری کلینتون در مصاحبه‌ای پیش از توزیع کتابش با عنوان "انتخاب‌های دشوار" گفت که روابط نامشروع همسرش را فراموش کرده و خانواده آن‌ها پس از ترک کاخ سفید با چالش‌های بسیاری روبه‌رو شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی گفت: پس از اینکه بیل کلینتون (رئیس جمهور سابق آمریکا) کاخ سفید را ترک کرد، خانواده من به بن‌بست رسیده بود و در آستانه فروپاشی بود.

با این حال کلینتون می‌گوید که رابطه بیل با مونیکا لوینسکی، کارآموز کاخ سفید را که به رسوایی گسترده‌ای انجامید، فراموش کرده است و اگر مونیکا را ببیند برای وی آرزوهای خوب می‌کند.

وی همچنین درباره احتمال نامزدی از سوی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 گفت: قطعا رسوایی بنغازی در مرکز توجه قرار خواهد داشت و من در آن زمان نسبت به افزایش تهدیدها خبر نداشتم و اینکه در صورت اطلاع چه می‌کردم، هنوز مشخص نیست.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا از نحوه عملکردش در رابطه با حادثه 11 سپتامبر 2012 در کنسولگری آمریکا پشیمان نیست. وی معتقد است که هیچ کاری از دست وی برای جلوگیری از وقوع آن حمله برنمی‌آمده است و حتی اگر امروز به وی این فرصت داده می‌شود، فرقی نمی‌کرد. کلینتون گفت: قطعاً من حاضر بودم هر چه روی زمین است، بدهم تا این اتفاق نیفتد. با این حال برای من واضح است که ما یک سیستمی داشتیم که در نهایت به من ختم می‌شد. من مسوولیت را قبول کردم اما من تصمیمات امنیتی را نمی‌گرفتم.

وی افزود: کارمندان وزارت امور خارجه تهدید شبه نظامیان را علیه پرسنل آمریکا در لیبی دست کم گرفتند و من شخصا از پیام‌های دیپلماتیک در رابطه با نگرانی‌های امنیتی اطلاع نداشتم.

این مقام سابق دولت اوباما بار دیگر از اظهارات خود در جلسه کنگره در سال 2013 دفاع کرد و گفت: فرقی نمی‌کند که چه چیزی موجب ایجاد این خشونت شده باشد، تنها مساله مهم این بود که از کنسولگری آمریکا به دقت محافظت نشده بود. کلینتون در پاسخ به این سوال که آیا حادثه بنغازی انگیزه شما را برای شرکت در انتخابات 2016 کاهش داده است، گفت: اتفاقا این مساله به یک دلیل است که من نامزد شوم چرا که باور دارم که کشور ما باید در میان ابرقدرت‌ها باشد. با این حال استراتژی خوبی برای کمپین انتخاباتی ندارم. اما اگر نامزد شوم، همانند یک تازه‌کار فعالیت خواهم کرد.

کلینتون همچنین در رابطه با مونیکا لونیسکی گفت: امیدوارم که وی فرصت فکر کردن به زندگی‌اش را داشته باشد و معنا و رضایت بیابد. مساله روابط او با همسرم چیزی نبود که بخواهم مدت زیادی به آن فکر کنم و چیزی بود که در آن زمان وجود داشت.

اخبار رسوایی جنسی بیل کلینتون در دوران ریاست جمهوری‌اش منجر به انجام تحقیقات و استیضاح وی در سال 1998 شد که در نهایت در دادگاه سنا تبرئه شد.

هیلاری کلینتون گفت: وقتی ما کاخ سفید را ترک کردیم نه تنها شکست خورده بودیم بلکه بدهکار شدیم. ما باید برای هزینه‌های جاری، هزینه‌های خانه و تحصیلات دخترم به سختی تلاش می‌کردیم و این آسان نبود.

5252

کد N328259