امامی: از مذاکرات هسته‌ای و تیم مذاکره‌کننده حمایت می‌کنیم

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود اینکه معتقد هستیم به آمریکا و غرب نمی‌توان اعتماد کرد ولی با توجه به مواضع مقام معظم رهبری ما نیز از تیم مذاکره‌کننده و مذاکرات هسته‌ای حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امامی در نطق میان دستور امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری در آغاز سال نو خاطر نشان کرد: لازم است چند نکته در رابطه با نقشه راه اقتصاد کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید به قوای کشور ماموریتی بی‌درنگ داده شود یعنی حالت فوق‌العاده و ویژه و آماده باش تمام ظرفیت خدمت همچنین تشکیل قرارگاه فرماندهی در زمینه جهادی و اقتصادی صورت گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که آیا با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و لزوم در پیش گرفتن سیاستهای مقاومتی فضای لازم برای این شرایط در کشور احساس می‌شود یا خیر گفت: باید جهت اجرای سیاستهای مقاومتی در کشور زمان‌بندی مناسبی صورت گیرد. با توجه به اینکه سه ماه از زمان ابلاغ این سیاست گذشته است هنوز قرائت واحدی از سوی سران سه قوه و دست‌اندرکاران آن صورت نگرفته است.

امامی ادامه داد: چه کسی مسوول زمانبندی در خصوص اقتصاد مقاومتی بوده و چه کسی ناظر بر آن خواهد بود.

نماینده مردم گرگان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالروز تشکیل مجلس شورای اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس افزود: ایشان فرمودند منبرهای عمومی و یا در جلسات خصوصی مطالبی را بیان می‌کنند که غالبا هم درست است ولی باید اقدام کرد.

وی با اشاره به لزوم تهیه قوانین و مقررات لازم و تدوین نقشه راه در عرصه‌های مختلف برای دست‌یابی به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: همانطور که می‌دانید برای تحقق این مهم باید تلاش وسیع کارشناسی از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی صورت گیرد تا قوانین بازدارنده شناسایی شده و قوانین مورد نیاز سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به صورت هماهنگ و پیوسته انجام گیرد.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید اقتصاد را مردمی کرد خاطر نشان کرد: باید به مردم اعتماد داشت و به حقوق آنها احترام بگذاریم تا آنها هم همانند آنچه در صحنه دفاع مقدس انجام دادند امروز نیز به اقتصاد مقاومتی اهتمام و جدیت نشان دهند.

امامی گفت: از رییس جمهور انتظار داریم مراقب عزل و نصب‌ها باشند چرا که خیلی از نیروهای ارزشی و جهادی آماده به خدمت هستند که می‌توانند دولت محترم را در فضای کنونی یاری برسانند. ولی متاسفانه دعوت به کار نشدند و چه بسا بعضی از افراد روی کار هستند که به این تفکرات اعتقاد ندارند قطعا نظر حضرت عالی اینگونه نیست و به کرات هم بیان کردید که با این مسئله مخالف هستید ولی کو گوش شنوا.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: ما معتقد هستیم این مذاکرات باید ادامه یابد و از آن حمایت خواهیم کرد و همچنان با منطق مورد نظر مقام معظم رهبری یعنی همان نرمش قهرمانانه پیگیر این مذاکرات هستیم و در عین حال اعتقاد داریم آمریکا و غرب قابل اعتماد نبوده و مصالح ما را نمی‌خواهند.

نماینده مردم گرگان در پایان با اظهار امیدواری از اینکه تیم مذاکره‌کننده کشورمان با استعانت از خدا و پشتیابی مردم و مسوولان بتوانند در این امر سرنوشت‌ساز موفق و سربلند باشند سخنان خود را با چند تذکر به رییس جمهور به عنوان مجری اجرای بودجه سال 93 و لزوم استفاده از سیاستهای اقتصاد مقاومتی پایان بخشید.

انتهای پیام

کد N328051