عباس: آشتی با حماس طبق شروط ما بود/هماهنگی‌ امنیتی با اسرائیل را متوقف نمی‌کنم

فلسطين

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی اظهار کرد که توافقنامه آشتی ملی که با حماس امضا و به تشکیل دولت توافق ملی منجر شد بنا به خواسته و شروط ما بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص توافقنامه آشتی ملی میان فتح و حماس گفت: دولت توافق ملی با شروط ما تشکیل شد و حماس سازش را پذیرفت.

محمود عباس در مصاحبه با شبکه "صدی البلد" مصر اظهار کرد: حماس فهمیده است که راهی جز سازش ندارد چرا که تجربه‌هایی که در غزه داشته است دیگر به آن امکان ادامه دادن وضعیتی که داشت را نمی‌دهد.

وی در ادامه با صراحت خاطرنشان کرد: سازش و صلح با شروط ما صورت گرفت و ما بر سر تشکیل دولت تکنوکرات مستقل و اینکه یک دولت توافق ملی تشکیل شود به توافق رسیدیم و آن دولت وحدت ملی نیست چه بسا این دولت بعد از برگزاری انتخابات تشکیل شود.

محمود عباس عنوان داشت: ما توافق کردیم دولت توافق ملی به سیاست‌هایی که از جانب من مشخص شده است، متعهد باشد، اسرائیل را به رسمیت بشناسد، به خشونت‌ها پایان دهد و قوانین بین‌المللی و مقاومت مسالمت‌آمیز مردمی و همچنین مذاکرات و هماهنگی امنیتی میان ما و اسرائیل را بپذیرد و من با تمام صراحت اعلام می‌کنم این همان دولت واقعی است اما این قبل از ورود ما به مرحله دوم یعنی انتخابات است.

عباس به شدت درخواست‌ها در خصوص توقف‌ هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی را رد کرد و افزود: این خواسته مورد تایید نیست و من هرگز هماهنگی‌های امنیتی با اسرائیل را متوقف نخواهم کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین این مساله که در غزه مقاومت وجود داشته باشد را رد کرد و گفت: هماهنگی جدی با اسرائیل در غزه وجود دارد.

وی در عین حال به توافقنامه آتش‌بسی که در سال 2012 میلادی میان حماس و رژیم صهیونیستی که با نظارت محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر و هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا امضا شد، اشاره کرد و افزود: حماس نیز مخالف این هماهنگی امنیتی در غزه نیست.

انتهای پیام

کد N327931