اخضر ابراهیمی: به نشانه اعتراض استعفا کردم

سیاسی

نماینده ویژه سابق اتحادیه عرب و سازمان ملل در سوریه گفت: در اعتراض به امتناع جهان از انجام اقدامات لازم در قبال سوریه، 14 مه سال جاری میلادی استعفا دادم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سابق اتحادیه عرب و سازمان ملل در سوریه افزود: استعفا دادم چرا که تلاشم بی‌ثمر بود و برای من این تنها راهی بود که می‌توانستم اعتراض خودم را نسبت به بی‌توجهی جامعه بین‌الملل و منطقه در خصوص وضعیت سوریه نشان دهم.

‌به گزارش سی.ان.ان، این اقدام اخضر ابراهیمی که مثل توپ همه جا صدا کرده، در حقیقت انعکاسی از استعفای رابرت فورد، سفیر سابق آمریکا در سوریه در فوریه سال جاری میلادی است.

فورد در چند روز گذشته گفت: دیگر در سمتی که احساس کنم از سیاست آمریکا دفاع می‌کند، نمی‌مانم.

یکی دیگر از پیامدهای این سیاست بی‌ثمر "ترکش‌"های آن است؛ واژه‌ای که توسط جاسوسان نخبه برای توصیف نتیجه معکوس و گسترش ناخواسته خشونت از یک منطقه به منطقه دیگر استفاده می‌شود. پیتر نومن، رئیس مرکز بین‌المللی برای مطالعه رادیکالیسم به کریستین امانپور، خبرنگار شبکه سی.ان.ان گفت: نسبت به نمونه‌های بسیج مبارزان خارجی از زمان جنگ افغانستان در دهه 1980 میلادی، سوریه نمونه بارزتری است.

اخضر ابراهیمی گفت: اگر شما مشکلی همانند این مساله را نادیده بگیرید همانند یک زخمی عفونی می‌شود. اگر شما برای جلوگیری از گسترش آن کاری انجام ندهید، نه تنها در داخل کشور بلکه به نقاط دیگر نیز گسترش می‌یابد.

وی علاوه بر سوریه درخصوص افغانستان نیز هشدار داد که "این چیزی است که من در سپتامبر 1999 میلادی نیز گفته بودم و هیچ‌کس به آن گوش نداد. در سال 2001 میلادی فکر می‌کردم مردم آنچه گفته بودم را درک کرده‌اند."

‌اخضر ابراهیمی زمانی که نماینده ویژه اتحایده عرب و سازمان ملل در سوریه بود با فهرستی از نام هزاران زندانی سیاسی با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه مواجه شده و گفت، نمی‌تواند انکار اسد از وضع اسفناک مردم کشورش را بپذیرد.

وی افزود: آیا واقعاً باور می‌کنیم که اسد اطلاعی از بمباران‌ها که هر روز صورت می‌گیرد، ندارد؟ غیرممکن است که او بی‌اطلاع باشد.

انتهای پیام

کد N327873