پاکستان دست داشتن در حمله به عبدالله عبدالله را رد کرد

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای ادعای افغانستان در رابطه با دست داشتن پاکستان در حمله به عبدالله عبدالله نامزد دور دوم انتخابات افغانستان را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، حمله به خودروهای حامل عبدالله عبدالله نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در هفته گذشته 12 کشته بر جای گذاشت و با واکنش مقام‌های افغانستان و محکومیت بین المللی رو به رو شد. کابل روز دوشنبه سرویس‌های اطلاعاتی خارجی را که اشاره‌ای به اسلام آباد بود، در پشت حملات افغانستان دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای گفت: ما هرگونه دست داشتن پاکستان در این حملات را تکذیب می‌کنیم. اگرچه عبدالله عبدالله از حملات روز جمعه گذشته جان سالم به در برد اما آمریکا و شورای امنیت حملات را محکوم کردند و شورای امنیت ملی افغانستان به ریاست حامد کرزای، رئیس جمهوری کنونی افغانستان گفت که عوامل خارجی به طرز هماهنگی از طریق لشکر طیبه عمل کرده‌اند و تروریستها در نظر دارند تا در روند انتخابات افغانستان اخلال ایجاد کنند. گروه لشکر طیبه یک گروه شبه نظامی مستقر در پاکستان است.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: با وجود اینکه طی ماه‌های گذشته جو مثبتی بر روابط دو کشور حاکم شده است،‌ افغانستان به اتهام زنی‌های خود ادامه می‌دهد که این اقدام غیر مسئولانه است.

افغانستان در ماه مارس و پس از حمله به هتل سرنا در کابل نیز اتهام‌های مشابهی علیه پاکستان مطرح کرده بود.

انتهای پیام

کد N327733