درخواست کنفرانس هرتزلیا در اسرائیل برای جنگ علیه لبنان

سیاسی

در چهاردهمین کنفرانس هرتزلیا درخواست‌هایی برای جنگ علیه لبنان مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبکه الجزیره، سخنگوی چهاردهمین کنفرانس هرتزلیا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی باید زرادخانه و قدرت نظامی خود را تحکیم بخشد و حتی اگر تمام کشورهای عربی به دوست تل‌آویو تبدیل شوند اما این رژیم باید همواره آمادگی بالایی در سطح امنیتی و اطلاعاتی داشته باشد.

در نخستین جلسه کنفرانس هرتزلیا که روز یکشنبه در اراضی اشغالی آغاز شد، درخواست‌هایی برای بهره گیری از فضای کنونی در منطقه برای جنگ با لبنان مطرح شد.

یعقوب عمیدرور، حاخام اسرائیلی از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا زیرساخت‌های نظامی و غیرنظامی حزب الله لبنان را منهدم سازد.

عمیدرور در نخستین جلسه این کنفرانس که در خصوص سیاست‌های راهبردی و چالش‌ها و خطرات در آینده خاورمیانه و «امنیت ملی» رژیم صهیونیستی بود، عنوان داشت: اسرائیل باید از درگیری‌ها در سوریه و حضور حزب الله در این کشور و همچنین از نابود شدن نظام بشار اسد، رئیس جمهور سوریه استفاده کند و ضربه مهلکی به حزب الله وارد سازد تا روند جنگ با لبنان در سال 2006 را در مسیر درستی قرار دهد.

وی تصریح کرد: باید ارتش اسرائیل وارد جنگی علیه لبنان شده و وارد مناطق مسکونی شود تا زیرساخت‌ها و زرادخانه نظامی حزب الله را منهدم سازد.

این حاخام اسرائیلی اظهار کرد که حزب الله حدود 50 هزار موشک دارد که این امر تهدید مستقیمی علیه تل‌آویو به شمار می‌آید.

عمیدرور در ادامه گفت:‌ اسرائیل از لحاظ امنیتی مورد تهدید است چرا که اطراف آن کشورهای غربی بزرگی قرار دارند که اسرائیل را قبول نمی‌کنند و آن را به رسمیت نمی‌شناسند. حتی اگر اسرائیل به سازش سیاسی با فلسطینی‌ها دست یابد و درگیری‌ها با فلسطینی‌ها پایان یابد اما اسرائیل نمی‌تواند شرایط در خاورمیانه را تحت تاثیر قرار دهد و تغییرات منطقه‌ای عمیقی را بر جای بگذارد.

وی عنوان داشت: اسرائیل باید زرادخانه و قدرت نظامی خود را تقویت بخشد و حتی اگر تمام کشورهای عربی به دوستان اسرائیل تبدیل می‌شدند و به توافق‌ها و معاهده‌های منعقد شده پایبند بودند اما اسرائیل باید برتری امنیتی و اطلاعاتی خود را نشان دهد چرا که کشورهای عربی در صورتی که احساس کنند اسرائیل از لحاظ نظامی ضعیف شده است در تخریب اسرائیل به خود تردید راه نمی‌دهند و به همین دلیل باید اسرائیل از قدرت بازدارندگی برای حفظ امنیت و مقابله با خطرات برخوردار باشد.

این حاخام اسرائیلی اظهار کرد: از مسائل مثبتی که در منطقه رخ داده است، این است که تهدیدهای ارتش‌های عربی به شدت کاهش پیدا کرده است اما مساله خطرناک‌تر برنامه‌های هسته‌ای ایران است.

انتهای پیام

کد N327584