بان کی مون حملات تروریستی در پاکستان را محکوم کرد

پاکستان,محکومیت

نیویورک- ایرنا- دبیر کل سازمان ملل متحد حملات تروریستی در پاکستان را که منجر به مرگ 54 نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر شد، بشدت محکوم کرد و از دولت پاکستان خواست تا برای مقابله و ریشه کن کردن تروریسم و افراط گرایی در این کشور، بیشتر تلاش کند.

به گزارش ایرنا، بان کی مون با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این گونه اقدامات موجب تشدید تنش ها و اختلاف قبیله ای و مذهبی در پاکستان می شود.

حدود نیمه شب یکشنبه گذشته یک گروه تروریستی مجهز به انواع سلاح های سبک و سنگین با یورش به فرودگاه بین المللی ˈجنتˈ در شهر کراچی دست کم 29 نفر از جمله هشت مأمور امنیتی این فرودگاه را کشته و شمار زیادی را زخمی کردند.

به گزارش سازمان ملل همزمان با این حمله در اثر یک حمله انتحاری به گروهی از زائران شیعه در منطقه تفتان بلوچستان 25 نفر جان خود را از دست دادند و شمار زیادی از این زایران زخمی شدند.

در این بیانیه با اشاره به تلاش هایی که تاکنون برای مقابله با تروریسم در این کشور صورت گرفته از مسؤولان دولت پاکستان خواست تا بر تلاش های خود برای ریشه کن ساختن تروریسم و افراط گرایی های مذهبی در این کشور بیفزایند.

دبیر کل سازمان ملل ضمن ابراز همدردی و همبستگی با مردم و دولت پاکستان به خانواده های قربانیان این حادثه تسلیت گفته و از مقامات اسلام آباد خواست تا هرچه سریعتر عاملان این حملات را شناسایی و مجازات کنند.

اروپام**2253**1908**1504
کد N327365