در پی توافق با شرکت اتحاد/

آلیتالیا در صدد تعدیل 2200 کارمند خود است

اتحاد,ایتالیا

رم - ایرنا - ˈ گابریئله دل تورکیو ˈ مدیرعامل شرکت هواپیمایی آلیتالیا با اشاره به توافق قریب الوقوع با شرکت هواپیمایی ˈاتحادˈ از تعدیل 2200 کارمند خود خبر داد.

به گزارش ایرنا ، مدیرعامل الیتالیا در اجلاس سالانه موسسه ملی هوانوردی ˈEnacˈ درخصوص فروش سهام آلیتالیا به شرکت هواپیمایی اتحاد گفت: ما قصد فروش آلیتالیا به شرکت اتحاد را نداریم و اکثر سهام داران ما ایتالیایی و یا اروپایی هستند، بلکه ما می خواهیم با آنها متحد شویم.

وی بااشاره به تعدیل 2200 کارمند آلیتالیا افزود: توافق بین شرکت هواپیمایی آلیتالیا و اتحاد تا چند هفته دیگر نهایی می شود. ما در فکر 560 میلیون یورو سرمایه گذاری از سوی اتحاد هستیم. مشکلات ما در پروازهای قاره ای بیشتر است و شرکت های غیر ایتالیایی 87 درصد بازار را پوشش می دهند . متاسفانه آلیتالیا فضا را به دیگران واگذار کرد و فرصت را از دست داد.

به عقیده منابع نزدیک به این مذاکرات، شرکت اتحاد 500 میلیون یورو را فورا و 60 میلیون یوروی دیگر را درسال 2015 در آلیتالیا سرمایه گذاری می کند تا بدین صورت از 45 تا 49 درصد سهام آلیتالیا را به خود اختصاص دهد. شرکت اتحاد در ازای این سرمایه گذاری خواستار تعدیل 2200 نیروی آلیتالیا شد.

شرکت الیتالیا به دنبال بحران شدید اقتصادی بار دیگر و پس از گذشت 3 سال با مشکلات شدید مالی مواجه شده و روزانه 630 هزار یورو زیان می کند و با وجود اصلاحات اتخاذ شده، این شرکت در سه سال اخیر 735 میلیون یورو از دست داده است.

گفتنی است که شرکت هواپیمایی ایرفرانس که درسال 2009میلادی پیشنهاد خرید الیتالیا را با پرداخت یک میلیارد و700 میلیون یورو داده بود،به دنبال مشکلات مالی دیگر علاقه ای به جذب الیتالیا نشان نداد تا اینکه شرکت هواپیمایی اتحاد به خرید سهام آلیتالیا علاقه نشان داد.

تاکنون بحران مالی و بدهی های فزاینده آلیتالیا، این شرکت را بارها در آستانه ورشکستگی قرار داده است.

دولت ایتالیا در سال گذشته تحت فشار اتحادیه های کارگری برای نجات این شرکت خصوصی از ورشکستگی، در صدد یافتن شریک برای آلیتالیا بین شرکت های دولتی نیز بود و در این راستا حتی از شرکت پست ایتالیا نیز خواسته بود تا در عملیات نجات آلیتالیا سهیم باشد چرا که آلیتالیا برای خروج از بحران شدید مالی نیاز به 500 میلیون یورو نقدینگی داشت. شرکت آلیتالیا با 132 فروند هواپیما به 92 مقصد پرواز می کند و حدود 14 هزار کارمند دارد .

اروپام ** 2171/1547
کد N327170