دیدار محمود عباس و رییس جمهور ایتالیا

محمود عباس,فلسطین

رم - ایرنا - محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین و ˈجورجو ناپولیتانوˈ رییس جمهور ایتالیا با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش ایرنا، عباس امروز به همراه هیاتی با حضور ˈصائب ارکاتˈ سرپرست مذاکره کنندگان فلسطینی با رییس جمهور ایتالیا در محل کاخ ریاست جمهوری این کشور در شهر رم دیدار کرد.

در این دیدار ˈفدریکا موگرینیˈ وزیر خارجه ایتالیا که اخیرا به لبنان و اردن سفر کرده بود نیز حضور داشت.

عباس که از عصر روز یکشنبه به دعوت پاپ فرانیس رهبر مذهبی کاتولیک ها در رم بسر می برد، شب گذشته در مراسم تاریخی دعای مشترک برای صلح در خاورمیانه در واتیکان و با حضور پاپ و شیمون پرز رییس رژیم صهیونیستی، شرکت کرد. در این مراسم آیاتی از کلام الله مجید و متونی از کتب مقدس یهودیان و مسیحیان قرائت شد و حاضرین برای صلح در خاورمیانه دعا کردند.

پاپ که پیشتر تاکید کرده بود به هیچ عنوان قصد میانجیگری میان آنها برای یافتن راه حل سیاسی ندارد و اینکه این مراسم تنها جهت دعا کردن برای صلح برگزار می شود، در سخنانی از طرفین درگیر دعوت به آشتی و صلح کرد.

مراسم دعا برای صلح در حالی در واتیکان برگزار شد که مذاکرات میان اسراییل و فلسطین بخاطر بی اعتمادی میان طرفین متوقف مانده است.

وزیر امور خارجه ایتالیا نیز روز جمعه گذشته با تقبیح تصمیم رژیم صهیونیستی مبنی بر صدور مجوز شهرک سازی های جدید در بیت المقدس شرقی و کرانه باختری اردن اعلام کرد : اتحادیه اروپا این اقدامات را برخلاف حقوق بین المللی می داند و اسرائیل باید در تصمیمات خود بازنگری کند و مذاکرات صلح را از سر بگیرد ، چرا که با چنین اقداماتی سبب پیچیده تر شدن مذاکرات صلح می شود.

اروپام ** 2171 **1010
کد N327161