مقامات وزارت خارجه ایران و آمریکا در ژنو دیدار کردند

سیاست خارجی

مذاکرات ایران و آمریکا در ژنو با حضور سید عباس عراقچی ، ویلیام برنز و هلگا اشمید برگزار شد .

به گزارش خبرنگار مهر، اولين دور از مذاكرات دو جانبه ايران و آمريكا در شهر ژنو برگزار شد . در این مذاکرات هلگا اشمید به نمایندگی از کاترین اشتون نیز در مذاکرات حضور دارد .

بر اساس اين گزارش ايران و آمريكا قرار است در راستاي مذاكرات ايران و كشورهاي ١+٥ و در پي توافق هاي صورت گرفته در مذاكرات ظريف و اشتون در وين به مدت دو روز تا پيش از دور آتي مذاكرات ايران و ١+٥ در ٢٦ خرداد ماه در وين مذاكرات دو جانبه اي داشته باشند.

مذاكرات دو جانبه ايران با ٥ كشور ديگر نيز طي روزهاي آتي در رم و تهران انجام مي شود.

رئيس تيم مذاكره كننده ايران در مذاكرات دو جانبه سيد عباس عراقچي، معاون حقوقي و بين الملل وزارت امور خارجه است كه مجيد تخت روانچي، معاون اروپا و آمريكا وحميد بعيدي نژاد مدير كل سياسي وزارت خارجه وي را همراهي مي كنند. «داوود محمدنیا» مشاور وزیر خارجه و رحیمیان از سازمان انرژی اتمی نیز در این مذاکرات حضور دارند.

برنز، قائم مقام وزارت خارجه آمريكا نيز در مذاكرات دو جانبه رئيس هيات آمريكايي است كه وندي شرمن وي را همراهي مي كند.

سیدعباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای در آستانه مذاکرات  ایران و آمریکا در شهر ژنو ،گفت: در آستانه دور بعدی مذاکرات هسته‌ای، دیدارهایی دوجانبه با اعضای مختلف 1+5 تنظیم کرده‌ایم که بر این اساس، امروز و فردا با هیأت آمریکایی با حضور خانم اشمیت نماینده خانم اشتون دیدار سه‌جانبه برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: پس از دیدار سه جانبه، احتمالاً با خود آمریکایی‌ها نیز دیدار دوجانبه انجام خواهیم داد و چهارشنبه و پنجشنبه هم به رم می‌رویم و آنجا با هیأت روسیه نشست دوجانبه برگزار می‌شود.