محسنی‌اژه‌ای: صحبت‌هایم در قم ناظر به رییس‌جمهور نبود

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی قوه قضاییه گفت که صحبت‌هایش در قم ناظر به حسن روحانی نبوده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا در رابطه با وقوع خسارات ناشی از سیل برای استان‌های شمالی گزارشی از قصور یا تقصیر شده که شما به این استان‌ها سفر می‌کنید؟ گفت: گزارش مراجع رسمی را نمی‌دانم، ولی از طریق بعضی افراد مطالبی مطرح شده است اما ما از باب اینکه گزارشی شده باشد این کار را انجام نمی‌دهیم بلکه از باب مسئولیت خودمان در قوه قضاییه این کار را انجام می‌دهیم.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سئوالی در رابطه با پیشنهاد محسنی‌اژه‌ای در مجلس برای پخش علنی دادگاه‌ها گفت: من در آنجا توضیح دادم که در حال حاضر این کار خلاف قانون است ولی پیشنهاد من این بود که قانون را عوض کنیم. بدین معنا که دادگاه علنی باید به صورت علنی پخش شو؛د زیرا بازدارندگی آن هم بیشتر است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره اظهارات علی جنتی مبنی بر اینکه بخشی از قوه قضاییه می‌گیرد، می‌بندد و توقیف می‌کند و اینکه این بخش از قوه قضاییه کدام بخش است، گفت: از ایشان باید بپرسید. من نمی‌دانم منظور ایشان چیست. قوه قضاییه در چارچوب قانون اساسی وظایفی دارد. اگر در این چارچوب است که انتقاد وارد نیست و اگر غیر از این است بپرسید منظورشان چیست تا ما پاسخ بدهیم.

خبرنگاری با اشاره به صحبت‌های محسنی‌اژه‌ای در قم که نسبت به صحبت حسن روحانی مبنی بر اینکه مردم را نمی‌توان با زور به بهشت برد واکنش نشان داده بود، پرسید آیا شما رویکردتان را تغییر داده‌اید و اظهارنظر سیاسی می‌کنید؟

سخنگوی قوه قضاییه گفت: صحبتی که من کردم ناظر به جناب آقای روحانی نیست. ضمن اینکه من به عنوان شخص محسنی‌اژه‌ای صحبت کردم یعنی به عنوان یک شهروند، طلبه و فردی که در این کشور بوده نسبت به مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اظهارنظر می‌کنم و به مطالبی هم گفته‌ام اعتقا دارم.

ادامه دارد ...

کد N326885