درخواست رئیس سازمان اوفاف برای تدوین سند چشم‌انداز مسابقات قرآن

قرآن کريم,سازمان اوقاف

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خواستار تدوین سند چشم‌انداز مسابقات بین المللی قرآن و تعیین اهداف و رویکردهای آن در عرصه‌های مختلف شد.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خواستار تدوین سند چشم‌انداز مسابقات بین المللی قرآن و تعیین اهداف و رویکردهای آن در عرصه‌های مختلف شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در نشست جمع بندی سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم اظهار کرد: امیدواریم این اقدامات صورت گرفته در خصوص برگزاری مسابقات قرآن که مورد رضایت مقام معظم رهبری واقع شد، ذخیره‌ای برای آخرت مسئولان برگزاری باشد.

وی با بیان این‌که «نقاط ضعف و قوت برگزاری سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم باید بررسی شود و پیشنهادهای عملی برای بهره برداری در دوره سی و دوم ارائه شود» گفت: لازم است، دستاوردهای مسابقات بین المللی قرآن در کشور و در سطح بین المللی تجزیه و تحلیل شود.

محمدی با اشاره به این‌که «برنامه ریزی برای سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن با رویکردی تحولی صورت پذیرد» افزود: جلسات و برنامه ریزی‌ها برای دوره بعدی مسابقات از همین امروز آغاز شود و برای مسابقات امسال جمع بندی و نمره دهی صورت گیرد و برای سال بعد هدف گذاری شود.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این‌که «قاریان و حافظان برتر کشور و جهان شناسایی شوند و برای دوره‌های آتی دعوت شوند» گفت: در همایش بین المللی پژوهش‌های قرآنی موضوعات مهم و مورد نیاز جامعه مدنظر قرار گیرد تا مقالات رسیده راهکار و راه عملی برای مشکلات مسلمین ارائه دهند.

وی با طرح این پیشنهاد که حفظ موضوعی و قرائت موضوعی قرآن کریم در مسابقات مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: آیاتی از قرآن که توسط قاریان و حافظان در مسابقات تلاوت می‌شود، مدیریت شود تا آیات به شکل موضوعی و محوری و جهت دار تلاوت شود.

محمدی افزود: از احادیث پیامبر اکرم (ص) مرتبط با سرنوشت انسان‌ها، وحدت و دوری از تفرقه و بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص استقلال و آزادی به منظور فرهنگسازی استفاده شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: دبیرخانه دائمی مسابقات بین المللی قرآن کریم از همین امروز فعال شود و از هم اکنون برای دوره آتی برنامه ریزی شود.

وی ادامه داد: لازم است سند چشم انداز مسابقات بین المللی قرآن کریم تدوین و اهداف سال‌های آتی مسابقات مشخص شود تا ملاک ارزیابی‌ها تعیین گردد و در این زمینه از تمام حافظان، قاریان، داوران و مسئولان قرآنی در این خصوص نظر خواهی شود.

محمدی در پایان با بیان این‌که «تقدیر مقام معظم رهبری از برگزار کنندگان مسابقات بین المللی قرآن مسئولیت ما را چند برابر می‌کند» افزود: تدوین سند چشم انداز مسابقات بین المللی می‌تواند، محورها و برنامه‌های آتی مسابقات را مشخص و در چارچوب مشخصی قرار دهد.

انتهای پیام

کد N326701