محسنی اژه‌ای در نشست خبری:/1/

حکم غیابی 13 نفر از متمهان جریان فتنه 88 صادر شده است

سیاست داخلی

حکم غیابی برادر مه آفرید امیر خسروی صادر شد/کسانی که در ایران مرتکب جرمی شده‌ و از کشور خارج شده‌اند و تحت تعقیب قرار گرفته‌اند، بهتر است برای رسیدگی به اتهامات‌شان حتما به ایران برگردند.


                           

سخنگوی قوه قضاییه از صدور کیفرخواست برای 27 نفر از کسانی که در جریان فتنه 88 تحت تعقیب بودند، خبر داد و تاکید کرد: از میان این 27 نفر، برای 13 نفر حکم صادر شده و این احکام از طریق رسانه‌ها اعلام شده و پرونده بقیه متهمین نیز به همین منوال در جریان رسیدگی قرار دارد و این افراد می‌توانند بیایند و از حق خود دفاع کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و سومین نشست خبری خود در خصوص کسانی که فرهنگ ابتذال را ترویج می‌دهند، گفت: به کسانی که در کشور اسلامی ما بر خلاف شرع و قانون و خواست ملت مسلمان و متدین ما بی‌عفتی، بی‌اخلاقی و بی‌حجابی را ترویج می‌کنند، متذکر می‌شویم که این کشور، کشور اسلامی است و قانون هم اجازه چنین کاری را به آنها نمی‌دهد.

وی ادامه داد: این توصیه همیشگی نیست و آنها باید بدانند که اگر به اقدامات مجرمانه خود ادامه دهند دستگاه‌های ذی‌ربط ناگزیر با آنها برخورد می‌کنند و من از نیروی انتظامی برای برخورد با جرایم مشهود تشکر می‌کنم و به عنوان دادستان کل کشور از آنها می‌خواهم که اجازه ندهند افراد معدودی فضای اسلامی جامعه ما را به هم بزنند.

دادستان کل کشور در خصوص سیلی که اخیرا در برخی از استان‌های کشورمان اتفاق افتاده ضمن همدردی با آسیب‌دیدگان این حادثه، خاطرنشان کرد: این سیلی که این روزها در برخی از استان‌ها از جمله استان گلستان و مازندران رخ داده، آسیب‌های فراوانی را به این استان‌ها وارد کرده که من از تمام مسئولین ذی‌ربط که به خوبی سعی کرده‌اند با مراجعه به محل‌های سیل‌زده هر چه سریع‌تر به رفع مشکلات این مردم کمک کنند، تشکر می‌کنم.

محسنی اژه‌ای در ادامه این مطلب افزود: بر همین اساس قوه قضاییه نیز مسئولیت دارد در راستای صیانت از حقوق عامه اقدام کند که بر این اساس، قوه قضاییه قصد دارد هیاتی را به این دو استان سیل‌زده اعزام کند تا مشخص شود که آیا از ناحیه دستگاه‌های مختلف قصوری که باعث خسارت بیشتر به مردم شده باشد، صورت گرفته یا خیر؟ و همین امروز هیاتی به این دو استان اعزام می‌شود و این هیات هر مقدار زمانی که لازم باشد در استان می‌ماند تا این مسائل را بررسی کنند.

سخنگوی قوه قضاییه در سخنانی دیگر اظهار داشت: همانطور که هفته‌های گذشته نیز اعلام کرده‌ایم، کسانی که در ایران مرتکب جرمی شده‌اند و از کشور خارج شده و تحت تعقیب قرار گرفته‌اند، بهتر است که برای رسیدگی به اتهامات‌شان حتما به ایران برگردند زیرا زمانی که این افراد در خارج از ایران به سر می‌برند، ممکن است خیلی حرف‌ها علیه آنها زده شود بنابراین من به همه کسانی که به هر دلیلی تحت تعقیب هستند می‌خواهم برای رسیدگی به اتهاماتشان به کشور رجوع کنند.

وی با بیان اینکه یکی از همین متهمین مربوط به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی برادر همان فردی است که به تازگی حکم اعدام او اجرا شد، ابراز داشت: این فرد به طور غیابی محاکمه شده اما حق دادخواهی دارد و می‌تواند برای رسیدگی به پرونده خود به ایران بازگردد و چنانچه این کار را نکند پرونده روال قانونی طبیعی خود را طی می‌کند.

دادستان کل کشور از صدور کیفرخواست برای 27 نفر از کسانی که در جریان انتخابات 88 تحت تعقیب بودند، خبر داد و تاکید کرد: از میان این 27 نفر، برای 13 نفر حکم صادر شده و این احکام از طریق رسانه‌ها اعلام شده و پرونده بقیه متهمین نیز به همین منوال در جریان رسیدگی قرار دارد و این افراد می‌توانند بیایند و از حق خود دفاع کنند.
                       
کد N326561