قوام شهیدی: ایرانیان خارج از کشور تهدید نیستند

سیاسی

دبیر کل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: باید از ظرفیت ایرانیان در خارج از کشور به عنوان اهرم قدرت استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید جواد قوام شهیدی ظهر دوشنبه در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه میان شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و مجمع خیرین سلامت، گفت: در فصل جدید شورای عالی تلاش می‌کند که بتواند منشاء خدمات جدی و واقعی در عرصه‌ای باشد که در طول 35 سال گذشته اگر نگوییم فراموش شده، بسیار کم مورد توجه قرار گرفته است.

او ادامه داد: ما از 9 ماه گذشته کار جدید شورا را آغاز کرده‌ایم. در مرحله‌ی اول به واکاوی فعالیت‌های شورا در گذشته پرداخته‌ایم. در مرحله‌ی دوم با توجه به این که ابهامات و اعتراضات بسیاری درباره‌ی فعالیت شورا وجود داشت به شفاف‌سازی پرداختیم و در مرحله سوم به دنبال حرکت به سمت جلو و بازسازی روابط با ایرانیان خارج از کشور و بازتعریف ماموریت‌های جدید هستیم. تاکنون می‌توان مدعی شد که اقدامات خوبی در این‌باره انجام داده‌ایم.

قوام شهیدی اضافه کرد: ما ایرانیان خارج از کشور را تهدید نمی‌دانیم بلکه آن‌ها را به عنوان یک فرصت تلقی می‌کنیم . هنر ما این است که ایرانیان خارج از کشور را از تفرق نجات داده و هویت آن‌ها را بازسازی کنیم که هویت‌سازی یکی از مشکلات جدی پیش روی ماست. هر قدمی که ما به سوی ایرانیان خارج از کشور برداریم آن‌ها 10 قدم به سمت ما بر می‌دارند.

هم‌چنین نیری، مشاور وزیر بهداشت و درمان در این مراسم برای همکاری خالصانه و صمیمانه با شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بر اساس تفاهم‌نامه قول داد.

وی با اشاره به فعالیت مجمع خیرین در داخل و خارج از کشور گفت: این مجمع در 5 کشور جهان شعبه دارد که یکی از شعبه‌های فعال آن در سوییس است.

هم‌چنین پس از پایان این نشست قوام شهیدی در جمع خبرنگاران درباره‌ی عملکرد شورا گفت:‌ ما در حقیقت تسهیل کننده و روان کننده جریان فعالیت دستگاه‌ها برای برقراری روابط با ایرانیان خارج از کشور هستیم. در ابتدا پروژه‌هایی در 7 کارگروه شورا طراحی و سپس به دستگاه‌های مربوطه ارائه می‌شود. ما تلاش‌مان این است که ایرانیان خارج از کشور در داخل حضور پررنگی داشته باشند

وی افزود:‌آب همیشه سرازیر می‌شود اگر فضا مناسب باشد و توجه لازم در این باره داشته باشیم طبیعتا ایرانیان خارج از کشور با سر به داخل می‌آیند.

انتهای پیام

کد N326543