محکومیت حمله تروریستی به زائران شیعه پاکستانی از سوی افخم

ايران,سخنگوي وزارت امور خارجه,مرضيه افخم

سخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی به زوار شیعه پاکستانی در شهر تفتان در ایالت بلوچستان پاکستان را که موجب شهادت و زخمی شدن تعدادی از شهروندان پاکستان شد، به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مرضیه افخم ضمن ابراز تسلیت و همدردی ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ، اضافه کرد : جمهوری اسلامی ایران اقدام تروریستی علیه مردم بیگناه از هر قوم و مذهبی در پاکستان را محکوم کرده و امیدواریم با تمهیدات لازم از تکرار اینگونه اقدامات تروریستی علیه مردم بی دفاع پیشگیری گردد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری "جنگ‌نیوز" حمله افراد مسلح ناشناس به دو هتل محل اقامت زائران پاکستانی مرقد حضرت امام (ره) در منطقه «تفتان» پاکستان، به مرگ دستکم 23 نفر و مجروحیت چندین تن منجر شده است.

پاکستان تعداد کشته‌های حمله یک‌شنبه‌ شب را 23 نفر و زخمی شدگان را 7 نفر اعلام کرده است.

میر سرافراز بگتی، وزیر امور داخلی و اکبر دورانی، مسوول امور داخلی ایالت بلوچستان پاکستان در یک کنفرانس خبری در شهر کویته اعلام کردند: حدود سیصد نفر از زائران ساعت هشت شب گذشته از مرز ایران وارد شهر مرزی تفتان شدند که در دو هتل در این شهر اسکان داده شدند که چهار عامل انتحاری با حمله به این هتل‌ها شروع به تیراندازی کردند که با شلیک متقابل نیروهای امنیتی مواجه شدند که در اثر آن یک عامل انتحاری کشته ولی سه نفر دیگر موفق شدند خود را منفجر کنند که در نتیجه آن 23 نفر کشته و 7 نفر دیگر ازجمله 6 زن نیز زخمی شدند.

میر سرافراز بگتی افزود زخمی‌های این حادثه به بیمارستانی در داخل خاک ایران منتقل شده‌اند.

علامه راجا ناصر عباس جعفری، دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین وابسته به شیعیان و علامه سید ساجد علی نقوی، رییس حزب تحریک اسلامی حمله به زائران شیعه در تفتان را به شدت محکوم کرده و از دولت پاکستان خواستند تا ضمن رسیدگی به وضعیت آسیب دیدگان در این حادثه، عاملان این جنایت را شناسایی و مجازات کند.

انتهای پیام

کد N326528