اعتصاب سراسری در همبستگی با اسیران فلسطینی کرانه باختری را فلج کرد

فلسطين

اعتصاب سراسری در اقدامی که برای همبستگی با 120 اسیر اعتصاب غذا کرده فلسطینی صورت گرفته است، بیشتر شهرهای کرانه باختری را فلج کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه السفیر، مغازه‌ها در بیشتر شهرهای کرانه باختری در اعلام همبستگی با اسیران اعتصاب غذا کرده فلسطینی بسته شده‌ و اراضی فلسطینی به نوعی فلج دچار شده‌اند.

این اعتصاب غذا بنا به فراخوان "هیات عالی فلسطینی یاری اسیران" صورت گرفته است و این اعتصاب پیامی به جامعه بین‌الملل است تا در این امر مداخله کرده و جان اسیران فلسطینی را نجات دهد.

پرچم‌های سیاه و سفید که بر روی آن‌ها شعارهایی برای آزادی اسیران نوشته شده است، در خیابان‌های رام الله برافراشته شدند.

در همین راستا، ده‌ها فلسطینی در خیابان‌های شهر الخلیل در کرانه باختری در حمایت از اسیران اعتصاب غذا کرده فلسطینی تظاهرات کردند.

هیات عالی پیگیری امور اسیران فلسطینی نیز خواهان برپایی گسترده‌ترین راه‌پیمایی‌ها جهت اعلام همبستگی با این اسیران شد.

قرار است که دو راهپیمایی اصلی در رام الله برگزار شده و شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی‌ها در میدان "یاسر عرفات" در مرکز این شهر جمع شوند و چادرهای تحصن را برپا کنند.

رژیم صهیونیستی با بازداشت اداری برخی از اسیران فلسطینی، آن‌ها را بدون محاکمه و حتی مطرح کردن اتهامی علیه آن‌ها در حبس نگه داشته است.

120 اسیر فلسطینی از 47 روز گذشته در اعتراض به بازداشت اداری خود دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

پیشتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد که مساله این اسیران در دستور کار دولت وی قرار ندارد و هیچ راه حلی برای این مساله مطرح نیست.

انتهای پیام

کد N326382