۰

سفیر آمریکا در اراضی اشغالی: عدم دستیابی به توافق با ایران بهتر از یک توافق بد است

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

سفیر آمریکا در اراضی اشغالی فلسطین گفت که واشنگتن تنها توافق جامعی را می‌پذیرد که به تمام جنبه‌های مورد بحث بپردازد و اهداف‌مان را محقق کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دن شاپیرو، سفیر آمریکا در اراضی اشغالی روز یکشنبه در نشست سالانه هرتزلیا در اظهاراتی خصمانه گفت: باراک اوباما در خصوص برنامه هسته‌ای ایران دو مسئله غیرقابل مذاکره را مطرح کرده است: اولی اطمینان از عدم توانایی ایران برای تولید سلاح هسته‌ای و دوم اطمینان یافتن از ماهیت کاملا صلح آمیز برنامه هسته‌ای این کشور.

براساس گزارش پایگاه خبری دیفنس نیوز، شاپیرو تاکید کرد: ما روی یک بسته کار می کنیم نه یک لیست ساده. از این رو واشنگتن توافق جامعی را می‌پذیرد که به تمام جنبه‌های مورد بحث بپردازد و اهدافمان را محقق سازد.

شاپیرو در سخنانش یادآور شد که داریم وارد برهه ای حساس می‌شویم و تاکید می‌کنیم که دست نیافتن بهتر از یک توافق بد است.

همچنین در این نشست یعاکوف امیدرور، مشاور سابق امنیت ملی اسراییل ابراز نگرانی کرد: علیرغم تاکیدات آمریکا مبنی بر عدم حمایت از یک توافق بد با ایران بنظر می‌آید قدرتهای جهانی تقریبا برای هرگونه توافق با ایران آماده هستند.

وی یادآور شد: ایران حاضر نیست برنامه هسته‌ای‌اش را متوقف کند بنابراین اسراییل باید خود را برای پیامدهای هرگونه توافق هسته‌ای با ایران که خواسته‌هایش را محقق نمی‌کند و سبب توقف توانایی این کشور برای تولید سلاح هسته ای نمی‌شود آمادگی کند.

امیدرور هشدار داد بسیاری از جهان و همچنین در آمریکا مایل نیستند از فشار علیه ایران استفاده کنند و ما باید آماده باشیم تا کارها را خودمان انجام دهیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.