تاکید سرلشکر حسنی سعدی بر لزوم بهبود وضعیت سربازان

سرباز,ستادكل نيروهاي مسلح

معاون هماهنگ‌کننده ستادکل نیروهای مسلح بر ضرورت بهبود شرایط و محیط سربازان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرلشکر حسنی سعدی امروز (دوشنبه) در ششمین جشنواره سالانه جوان سرباز که با حضور فرماندهان ارتش و سپاه و جمعی از سربازان نیروهای نظامی مختلف در تالار وزارت کشور برگزار شد، گفت: ما باید شرایط خدمت سربازی را به گونه‌ای فراهم کنیم که سربازان بتوانند در یک محیط خوب و مناسب زندگی کنند.

وی همچنین تاکید کرد که تهیه لباس و غذای مناسب و حتی هزینه‌های سفر سربازان نیز باید تأمین شود.

معاون هماهنگ‌کننده ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه "قانون خدمت سربازی، قانون مقدسی است و ما باید تلاش کنیم تا ارزش‌های خدمت سربازی را به جامعه معرفی کنیم"، در ادامه از سردار جزایری که در این مراسم حضور داشت، خواست تا برای تهیه کتاب خاطراتی از سربازان دوران هشت سال دفاع مقدس برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد.

حسنی سعدی همچنین از تلاش برخی افراد و گروه‌ها در جهت زیر سوال بردن خدمت سربازی انتقاد کرد.

در این مراسم همچنین گلزاری - معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان - گفت: ما باید آسیب‌های خدمت سربازی را شناسایی کنیم و راه‌های کاهش این آسیب‌ها را پیدا و رفع کنیم.

گلزاری با اشاره به آمارهای مربوط طلاق، خشونت و گرایش به فرقه‌های نوظهور، افزود: یکی از نتایج مفید و مطلوب خدمت سربازی، بالا بردن روحیه مسئولیت‌پذیری در جوانان است و می‌تواند جوانان را مرد بار بیاورد و من جای دیگری به غیر از سربازی برای این مورد سراغ ندارم.

در این مراسم که با اجرای برخی برنامه‌های ویژه همراه بود، از برخی سربازان و خانواده‌های شهدا تقدیر شد.

همچنین امیر سرتیپ محمودی معاون اجرایی ارتش به ارائه گزارشی درباره عملکرد شش دوره جشنواره جوان سرباز پرداخت.

انتهای پیام

کد N325798