همکاری گسترده در مقابل سازش؛ پیشنهاد اتحادیه اروپا به ابومازن و نتانیاهو

آفریقا و خاورمیانه

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی پیشنهاد داد که در مقابل سازش، همکاری همه جانبه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، "خوزه مانوئل باروسو" رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا با سخنرانی در کنفرانس سالانه هرتزلیا در رژیم صهیونیستی اظهار داشت: صلح پایدار و فراگیر در خاورمیانه هدف اصلی اتحادیه اروپا و سیاست خارجی ما طی 30 سال اخیر بوده است.

وی افزود: ما با استفاده از ابزارهای سیاسی و اقتصادی به تحققق راه حل دودولتی (فلسطین و اسرائیل) کمک می کنیم و اخیرا ابتکار عملی را ارائه کرده ایم که به موجب آن اسرائیل و فلسطین در صورت موفقیت در مذاکرات صلح به همکاری تنگانگ دست خواهند یافت.

باروسو در ادامه گفت: اتحادیه اروپا چیزی را پیشنهاد می دهد که می تواند آینده شما و روابطتان با اتحادیه اروپا و نقاط دیگر جهان را به طور ریشه ای تغییر دهد.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اظهار داشت: این همکاری تنگاتنگ در زمینه های سیاسی، امنیت، تجارت، سرمایه گذاری، انرژی و حمایت از محیط زیست، فرهنگ، آموزش و علم است. این همکاری و شراکت به توسعه روابط فلسطین و اسرائیل با اتحادیه اروپا کمک خواهد کرد.