هیلاری کلینتون تا پایان امسال تصمیم بزرگش را می‌گیرد

سیاسی

وزیر امور خارجه سابق آمریکا تصمیم‌گیری برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال 2016 را به اواخر سال جاری میلادی واگذار کرد و گفت که هیچ قولی نمی‌دهد که برای شهادت دادن در مقابل کمیته تحقیقات کنگره در رابطه با حملات تروریستی سال 2012 علیه کنسولگری آمریکا در بنغازی حاضر شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در جریان مصاحبه با شبکه خبری ای‌بی‌سی گفت: رقبای اولیه و بالقوه آزاد هستند هر آنچه که می‌خواهند انجام دهند، زمانبندی کنند و درباره‌اش تصمیم‌گیری کنند.

وی افزود: می‌خواهم در سال جاری میلادی برای معرفی کتاب جدیدم با عنوان «انتخاب‌های دشوار» به سراسر کشور سفر کنم و کتاب‌هایم را امضا کنم.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا که همچنان رقیب پیشروی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 است، در ادامه گفت که تصمیم دارد زمانی که احساس کرد زمانش برای تصمیم گرفتن در کاندیدا شدن در انتخابات 2016 فرا رسیده، نظرش را بیان کند و شاید در پایان سال جاری میلادی این تصمیم را اتخاذ کند.

از هیلاری کلینتون در سخنرانی‌ها و رخدادهای عمومی همواره می‌پرسند که آیا می‌خواهد نامزد این انتخابات شود یا خیر و وی گفته است که در پایان 2014 درباره آن تصمیم می‌گیرد.

وی در پاسخ به مجری شبکه‌ ای‌بی‌سی درباره نامزدی‌اش برای این انتخابات گفت: مطمئنا پیش از پایان سال جاری میلادی تصمیم‌گیری نمی‌کنم.

این در حالیست که جمهوری‌خواهان چگونگی پرداختن به حملات تروریستی 2012 کنسولگری آمریکا در بنغازی، لیبی از جانب هیلاری کلینتون را زیر سوال برده‌اند و وی در پاسخ به این مساله که آیا در کمیته جدید تحقیقات کنگره حاضر می‌شود و شهادت می‌دهد، گفت: این مساله به مردم بستگی دارد. ما به دنبال انجام بهترین‌ها برای مردم آمریکا هستیم. این سنت کنگره است که درباره چنین مسائلی تحقیق کند.

انتهای پیام

کد N325641