حمله پلیس به مناطق جنوبی چین باعث درگیری شد

پلیس چین امروز (دوشنبه) اعلام کرد در پی حمله ماموران پلیس به چند گرمابه کوچک و مغازه در جنوب این کشور، درگیری‌هایی چند ساعته رخ داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس، در بیانیه وب‌ سایت پلیس گوآنکژو در جنوب چین آمده است، این درگیر‌ی‌ها و آشوب روز یکشنبه توسط مردمی رخ داد که در مقابل بازجویی‌ها و تفتیش بدنی از سوی پلیس مقاومت می‌کردند.

در این بیانیه همچنین آمده است و جمعیت زیادی در ناحیه سانیو آنلی، در گوآنتژ و تجمع کرده بوند اما پلیس در آنجا مستقر شد و پس از یک درگیری چندان خشونت‌بار، در ساعت 20 به وقت محلی، جمعیت که اکثراً مردان جوان بودند، متفرق شدند. همچنین هیچ نشانه‌ای از دستگیری یا جراحت افراد گزارش نشده است. ماموران پلیس به چند گرمابه، سالن آرایش و رستوران حمله کرده که توسط مهاجران اداره می‌شد.

چین هر ساله با ده‌ها هزار "رخداد گسترده" ناشی از خشم مردم، نابرابری درآمد و سیستم حقوقی مواجه است. به طوری یک جامعه‌شناس تخمین می‌زند هر ساله 180 هزار راهپیمایی کوچک و تظاهرات که برخی اوقات به خشونت کشیده می‌شود، در چین رخ می‌دهد و علت آن هم شرایط کار، فساد، انحطاط محیطی و ناآرامی‌های قوی است.

انتهای پیام

کد N325526