برنامه‌های روز نخست سفر رئیس‌جمهور به ترکیه

ايران,رييس‌جمهور,تركيه,حسن روحاني

نخستین اجلاس شورای راهبردی روابط ایران و ترکیه با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان و رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه عصر امروز (دوشنبه) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به ترکیه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز پس از ورود به فرودگاه آسن بوغا در آنکارا، به محل کاخ چانکایا - محل استقرار رئیس‌جمهور ترکیه - خواهد رفت و در آنجا مورد استقبال رسمی عبدالله گل رئیس‌جمهور ترکیه قرار خواهد گرفت.

پس از مراسم استقبال رسمی، ملاقات خصوصی رؤسای جمهور دو کشور ایران و ترکیه برگزار خواهد شد و سپس اعضای هیأت‌های عالیرتبه دو کشور با حضور روحانی و عبدالله گل با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

در جریان این سفر و پس از این ملاقات با حضور رؤسای جمهور دو کشور بین مقامات ایرانی و ترکیه‌ای چندین قرارداد و یادداشت تفاهم به امضا خواهد رسید و سپس عبدالله گل و حسن روحانی در یک کنفرانس مطبوعاتی به تشریح نتایج مذاکرات خود خواهند پرداخت.

بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهور کشورمان ظهر امروز به وقت محلی در ضیافت رسمی نهار نخست‌وزیر ترکیه که در "آنکارا پلاس" برگزار خواهد شد، حضور می‌یابد.

روحانی همچنین بعدازظهر دوشنبه با رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد و وزرای ایرانی همراه رئیس‌جمهور با همتایان خود در ساختمان نخست وزیری ترکیه درباره موضوعات مختلف بحث و تبادل نظر می‌کنند.

در ادامه برنامه‌های نخستین روز سفر رئیس‌جمهور به آنکارا، اولین اجلاس شورای راهبردی روابط ایران و ترکیه با حضور رئیس‌جمهور کشورمان و رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه برگزار خواهد شد و در ادامه این دو مقام عالی‌رتبه در یک نشست مطبوعاتی به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ خواهند داد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران در پایان برنامه‌های کاری خود روز اول سفر، در ضیافت شام رسمی که از سوی رئیس‌جمهور ترکیه برگزار می‌شود شرکت خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N325398