پوروشنکو: درگیری‌ها در شرق اوکراین باید متوقف شود

رئیس‌جمهوری اوکراین خاطر نشان کرد: درگیری‌ها در شرق این کشور باید ظرف چند روز آینده متوقف شود.

رئیس‌جمهوری اوکراین خاطر نشان کرد: درگیری‌ها در شرق این کشور باید ظرف چند روز آینده متوقف شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی صدای روسیه، در این راستا پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهوری اوکراین در نشست سه جانبه‌ای در خصوص اجرای برنامه صلح در شرق اوکراین گفت: ما باید در چند روز آتی به آتش‌بس دست پیدا کنیم. این وضعیت که روزانه مردم در آن کشته می‌شوند و اوکراین برای آن هزینه سنگینی پرداخت می‌کند، غیرقابل قبول است.

وی افزود: در نتیجه نخستین باید به منظور تخمین امنیت تمامی شهروندان اوکراینی که در دونباس زندگی می‌کنند، بدون در نظر گرفتن سلایق سیاسی آن‌ها تدابیر امنیتی مرزی احیا شود.

سرویس خبری دفتر ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد: در این نشست "پاول کلیمکین"، سفیر اوکراین در آلمان، "هیدی تاگلیاوینی"، نماینده ویژه دبیر کل سازمان امنیت و همکاری اروپا و "میخائیل زورابوف"، سفیر روسیه در اوکراین حضور داشتند.

پوروشنکو گفت: تمامی طرفین باید برای اجرای توافق‌نامه‌های به دست آمده در مذاکره با "آنگلا مرکل"، صدراعظم آلمان، "فرانسوا اولاند"، رئیس‌جمهوری فرانسه و "ولادیمیر پوتین"، رئیس‌جمهوری روسیه تلاش کنند.

وی همچنین پیشنهاد داد تا به منظور ارزیابی آنچه که انجام شده و هماهنگی اقدامات بیشتر برای اجرای این برنامه صلح در شرق اوکراین، این گروه نشست‌های روزانه‌ای برگزار کنند.

انتهای پیام

کد N325213