ادامه موج خشونت در آمریکا/

حمله یک زن و مرد به افسران پلیس در لاس و گاس آمریکا 5 کشته برجا گذاشت

آمریکا اروپا

ساعات پایانی شب گذشته، آمریکا بار دیگر صحنه تیراندازی خشونت باری بود که در نتیجه آن دو افسر پلیس و سه شهروند آمریکایی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، زن و مرد جوانی شب گذشته پس از ورود به یک اغذیه فروشی در لاس وگاس به سوی دو افسر پلیس که مشغول صرف شام بودند آتش گشودند که در نتیجه آن این دو افسر پلیس که 43 و 31 ساله بودند جان باختند.

تیراندازان پس از آن وارد یک فروشگاه شده و اقدام به تیراندازی کردند که در نتیجه آن نیز یک نفر کشته شد. این زن و مرد جوان سپس با شلیک گلوله به زندگی خود پایان دادند.

هنوز انگیزه این زن و مرد از دست زدن به این اقدام مشخص نشده، اما سخنگوی پلیس لاس و گاس به نقل از شاهدان عینی اعلام کرد : افراد تیرانداز هنگام تیراندازی فریاد می کشیدند که این یک انقلاب است.

به گزارش مهر، در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه ها سبب شده تا اغلب مردم ایالات متحده سلاح گرم در اختیار داشته باشند به همین دلیل آمار قتل در این کشور با استفاده از سلاح گرم بسیار بالاست.

در این میان اقدام برخی از نمایندگان کنگره و کاخ سفید برای ایجاد محدودیت در زمینه فروش سلاح راه به جایی نبرده و ارتباط گسترده لابی سلاح در ایالات متحده با اعضای با نفوذ کنگره سبب شده تا فروش سلاح در آمریکا بدون هیچگونه مشکلی ادامه داشته  باشد.

این وضعیت رفته رفته تبدیل به یک بحران شده به طوریکه تیراندازی در آمریکا به سوی مردم بی دفاع تبدیل به موضوعی همیشگی شده و سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می شوند.

بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا در هر سال بیش از 500 کودک در حوادث تیراندازی که در شهرهای مختلف این کشور انجام می شود کشته می شوند.

در همین رابطه  در سال گذشته "اریک هولدر" وزیر دادگستری آمریکا، در مراسم سالانه روسای پلیس آمریکا اعلام کرد : میانگین تیراندازی های انجام شده به سوی مردم در آمریکا از سال 2008 تا کنون در مقایسه با سالهای 2000 تا 2008 سه برابر شده است.

این آمار از سوی وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده است. این وزارت خانه در 10 سال گذشته 50 هزار افسر، هفت هزار فرمانده ویژه صحنه های جرم، و بیش از سه هزار افسر محلی و ایالتی را برای مقابله با جرم و جنایت به ویژه مقابله با تیراندازی آموزش داده، اما با این وجود تیراندازی به سوی مردم در آمریکا همچنان ادامه دارد.