مغز متفکر حمله به دانشگاه الانبار کشته شد/مالکی برگزاری فوری نشست الانبار را خواستار شد

سیاسی

در پی حمله اعضای داعش به دانشگاه الانبار و گروگان گرفتن دانشجویان این دانشگاه نیروهای امنیتی عراق کنترل کامل این دانشگاه را در دست گرفته و مغز متفکر این عملیات را به هلاکت رساندند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه عراقی الصباح، نیروهای امنیتی عراق توانستند وارد دانشگاه الانبار در رمادی شده و این دانشگاه را تحت کنترل نیروهای خود درآورند و تعدادی از افراد مسلح از جمله مغز متفکر این حمله را به هلاکت برسانند.

فرماندهی پلیس الانبار در این راستا تدابیر امنیتی را اتخاذ کرد.

فرماندهی پلیس الانبار مقررات منع آمد و شد در رمادی واقع در غرب عراق به ویژه مناطق اطراف دانشگاه الانبار اعمال و اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق توانستند تمام دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه را که به گروگان گرفته شده بودند، آزاد کنند.

فرماندهی پلیس الانبار تاکید کرد: درگیری‌های شدیدی با افراد مسلح رخ داد و هشت تن از آن‌ها کشته شده و سایر آن‌ها به سمت پشت ساختمان دانشگاه عقب‌نشینی کرده و پا به فرار گذاشتند.

از سوی دیگر، نوری مالکی، نخست وزیر عراق برگزاری فوری کنفرانس وحدت ملی در استان الانبار را خواستار و متعهد شد که با تمام گروه‌ها به جز کسانی که دست‌شان به خون عراقی‌ها آلوده شده صلح کند.

نخست وزیر عراق افزود: الانبار کلید حل مشکلات است و باید از طریق آن به سوی وحدت ملی و تحکیم برادری میان عراقی‌ها گام برداشت.

وی بر اهمیت استقبال از همه در مشارکت در این کنفرانس تاکید کرد و گفت: هدف از این کنفرانس ایجاد وحدت میان عراقی‌هاست.

انتهای پیام

کد N325129