رئیس کل دادگستری مازندران خبر داد:

آمادگی دستگاه قضا برای ساماندهی سواحل مازندران

قوه قضاييه,دادگستري مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران از آمادگی دستگاه قضا برای ساماندهی سواحل مازندران خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فر در جلسه ستاد ساماندهی سواحل دریا در استانداری مازندران اظهار کرد: بنا به ضرورت می‌بایست جلسه بررسی ساماندهی سواحل 20 سال قبل در استان تشکیل می‌شد با این وجود دستگاه قضا آمادگی کامل دارد در ساماندهی سواحل حمایت لازم را داشته باشد.

وی با اشاره به این‌که «ضرورت مطالعه بهره‌برداری از دریا بحثی است که توام با تمام ظرفیت‌های استان باید مورد بررسی قرار گیرد» افزود: برخی کشورهای توسعه‌یافته ظرفیت‌های مازندران را دارند که شاهد پیشرفت روز افزون آن‌ها هستیم.

این مسئول تصریح کرد: حاشیه جاده‌های ساحلی، جنگل، رودخانه، روستا و دشت از امکانات مناسب گردشگری است که در مازندران مورد غفلت قرار گرفته است.

تقوی‌فر با اشاره به این‌که «ساماندهی سواحل یکی از برنامه‌هایی بود که در دولت قبل پیگیری شد و ناموفق باقی ماند» تصریح کرد: برخی مشکلات اجرایی در ساماندهی سواحل باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی از عزم جدی و آمادگی دستگاه قضایی برای ساماندهی سواحل خبر داد و تصریح کرد: پرونده‌هایی که درباره ساماندهی سواحل به مراجع قضایی وارد شود در کوتاه‌ترین زمان رسیدگی می‌شود.

رئیس کل دادگستری مازندران خواستار بهره گیری مناسب از ظرفیت‌های گردشگری روستاها شد و گفت: اجرای طرح ساماندهی سواحل و جلوگیری از تصرف غیرمجاز طرح بسیار ضروری و نیاز اجتماعی امروز ماست.

انتهای پیام

کد N325065